NEWS

May 9, 2014

Baroš: Baník pro mě byl vždy srdcovkou. Je obrovská škoda, že jsem s ním žádnou trofej nezískal

Páteční tisková konference ostravského Baníku se nemohla točit kolem ničeho jiného. Osmatřicetiletý kanonýr Milan Baroš oznámil konec své profesionální kariéry. Někdejší tvář Liverpoolu, Lyonu či Galatasaray Istanbul usoudila, že již přišel ten čas. Po dvaadvaceti letech se tak loučí na místě, které jej pro velký fotbal připravilo.

May 9, 2014

Nejslavnější odchovanec Baníku Milan Baroš se loučí se svou bohatou kariérou

Již delší dobu se spekulovalo o tom, kdy osmatřicetiletý kapitán Baníku pověsí své kopačky definitivně na hřebík. Nejslavnější odchovanec ostravského klubu nyní oficiálně oznámil, že po aktuální sezóně ukončí svou aktivní kariéru. Dle jeho slov jsou hlavním důvodem chronické zdravotní problémy, které mu neumožňují kvalitní přípravu.

May 9, 2014

Masopust v závěru ligy honí zajímavá čísla: Podílel se na titulové trefě, dařilo se i proti Jablonci

Dosavadní vizitka sedmadvacetiletého záložníka pražské Slavie v této sezóně rozhodně stojí za povšimnutí. Odchovanec Jihlavy s klubovou minulostí také v Jablonci má na svém kontě zatím pětadvaceti zápasů, ve kterých odehrál celkem 1652 minut a připsal si 6 branek a 3 asistence. Byl to právě několikanásobný český reprezentant, který se výraznou měrou podílel na trefě zaručující pro sešívané titul a efektivní v koncovce byl i o víkendu proti Jablonci.

May 9, 2014

Hložek jako první pokořil 50 ligových startů před plnoletostí. Proti Baníku přidal navíc i dvě trefy

Ve svých sedmnácti letech je Adam Hložek považován za vysoce talentovaného hráče. Dokládá to i jeho postavení v A-týmu pražské Sparty, ve které stihl odehrát již 50 ligových zápasů. Jako první tak pokořil tuto metu ještě před dovršením plnoletosti. Stalo se tak doma ve středečním střetu s ostravským Baníkem, který letenský klub nakonec zvítězil 3:1. A právě Hložek na tom měl lví podíl, neboť otáčel nepříznivý stav a dvě trefy si připsal v rozpětí pouhých dvou minut.

May 9, 2014

Karabec si získal důvěru Sparty. Spolupráce byla prodloužena nejen s klubem, ale i s agenturou ISM

Teprve šestnáctiletý Adam Karabec zažívá svou životní sezónu plnou razantních změn. Na podzim získával zkušenosti v B-týmu letenského celku, během zimní přestávky se pak přesunul rovnou do A-týmu. Sparta větří jeho velký potenciál, který byl podpořen prvními ligovými starty a premiérovou trefou, proto mu neváhala nabídnout nový kontrakt až do roku 2023.

May 9, 2014

Krejčí si nadělil dvojitý dárek: Po úspěšné maturitě vstřelil první ligový gól proti Liberci

Stále mu je teprve jednadvacet let, celou svou kariéru má stále ještě před sebou, ale ve Spartě je již nedílnou součástí základní sestavy. Po svém příchodu z Brna byl Ladislav Krejčí označován za velký příslib do budoucna, ale svůj talent začal prodávat již v této sezóně, kdy se stal jednou z klíčových tváří týmu. Po dvacátém ligovém startu už může ale s úsměvem ve tváři říct, že patří mezi střelce. Svou trefu si připsal proti Liberci.

May 9, 2014

Kadlec na fotbal nezanevřel: Chtěl bych u něj nějakým způsobem zůstat

V únoru tohoto roku musel učinit rozhodnutí, které by se nedělalo snadno nikomu. Po vleklých problémech s kolenem a několika operacích se rozhodl Václav Kadlec ukončit svou profesionální kariéru. Několikanásobný český reprezentant s klubovou minulostí ve Spartě, Frankfurtu či Midtjyllandu má i přes herní konec platnou smlouvu pražského klubu dokonce června, ale i poté by rád u fotbalu setrval.

May 9, 2014

Kovařík větří pomstu: Vyřazení z MOL Cupu musíme skousnout. V lize to Spartě vrátíme

Šance na ligový titul ještě západočeská Plzeň má, ale pouť domácím pohárem doznala konce v semifinále. Viktoriáni se snažili na Letné vyřadit Spartu, ale letenský celek se po závěrečném hvizdu nakonec radoval z výhry 2:1. V základní sestavě aktuálně druhého celku Fortuna:Ligy se objevil Jan Kopic, jako střídající pak do hry naskočil Jan Kovařík.

May 9, 2014

Tecl před závěrečným bojem o titul: Náskok šesti bodů je dobrý. Musíme to zvládnout

Pražská Slavia si v této sezóně brousí zoubky na titul. Po restartu ligy sice není přesvědčivá jako na podzim, ale i tak na jaře uhájila první místo v základní části s náskokem šesti bodů na druhou Plzeň. Nadstavba přinese závěrečné drama, na jehož konci by sešívaní rádi opět vládli tuzemské nejvyšší soutěži. Zdravou dávku sebevědomí před boji ve skupině o titul vykazuje i Stanislav Tecl, jenž je v Edenu momentálně první útočnou volbou.

May 9, 2014

Masopust: Čeká nás vrchol sezóny. Je podstatné, že vše máme ve svých rukou

Závěr základní části české nejvyšší soutěže jej zastihl ve velice dobrém rozpoložení. Již v týdnu dokázal pokořit defenzivu ostravského Baníku, ale body se nakonec po závěrečném hvizdu dělily. Proti Zlínu už ale v Edenu jedinou trefou v utkání rozhodl o zisku tří bodů a setrvání v čele tabulky s náskokem šesti bodů na druhou Plzeň. Sedmadvacetiletý záložník a několikanásobný reprezentant v rozhovoru pro Sport.cz přiznal, že jej každá vstřelená branka a výhra těší, ale roli hrdiny odmítá.