NEWS

zpět na všechny zprávy

Kadlec by se rád usadil na hrotu. Spolupráci s Lafatou si pochvaluje

Sparta si po osmém kole české nejvyšší soutěže lehce oddechla, neboť před vlastním publikem brala tři body přesvědčivým výkonem. Domácím pomohl k výhře především dvěma brankami Václav Kadlec, který se usadil i v sestavě kola. Několikanásobný reprezentant se ve fitness statistikách zapsal jako sprinter s největším počtem metrů v zápase.

Italský kouč Andrea Stramaccioni opět točil sestavou, aby našel tu pravou. V útoku nakonec vsadil proti Teplicím na dvojici David Lafata a Václav Kadlec. Zatímco druhý jmenovaný se trefil dvakrát, kapitán jednou.

 „Myslím si, že nám to klapalo. Pro mě je výhoda, že jsem víc na hrotu a můžu běhat za beky. Lafi je chytrý fotbalista a dokáže si odražené balóny hledat pode mnou,“ poukazoval Kadlec na fakt, proč jim to může v útoku fungovat dlouhodobě. Této spolupráci by se rozhodně nebránil.

„Byl bych rád, kdybych si konečně našel pozici, kde se usadím a budu tam předvádět kvalitní výkony. Doteď jsem téměř v každém zápase nastupoval na jiné pozici, ať už na křídle, nebo podhrotu. Jako hrotový útočník se cítím nejlépe a jsem rád, že trenér sdílí stejný názor jako já,“ poukazuje Kadlec na fakt, že s italským koučem má nyní lepší vztahy.