NEWS

zpět na všechny zprávy

Kopic zářil s Beer Ševou, řekl si i o místo v ideální sestavě druhého kola

Plzeň dokázala ve druhém zápase skupinové fáze Evropské ligy vykouzlit úsměv domácím fanouškům. Na západě Čech svěřenci kouče Pavla Vrby vyhráli 3:1 a výraznou měrou se o to přičinil Jan Kopic, který si připsal branku a asistenci. Za svůj výkon byl pasován i do ideální sestavy kola vybírané na serveru eufa.com.

Uspět doma s Hapoelem bylo pro českého zástupce klíčové, pokud měl živit naději na možný postup do jarní části soutěže. Kopic byl po zápase oslavován v kabině i v hledišti, ale o životní formě mluvit nechtěl, přestože se mu na podzim daří.

„Cítím se dobře, ale je třeba to potvrzovat. Když mi nevyjdou dva zápasy, těžko mluvit o super formě,“ zůstával nohami pevně na zemi. Na druhou stranu však neskrýval radost ze své trefy. „Konečně. Však už bylo na čase,“ ulevil si s úsměvem před novináři.

„Dostal jsem super přihrávku od  Ivanschitze, pro něhož balón skvěle vybojoval Krmenčík. Nepřekvapilo mě, že Andreas přihrával z prvního doteku ideálně do běhu. Stejné míče dává i na tréninku,“ popisoval Kopic událost, po které rozvlnil sítě a slavil se spoluhráči vstřelenou branku.

Po zápase několikanásobný český reprezentant přiznal, že se po vyrovnání bál o výsledek. „Já se bál, protože jsem vnímal, jak jsme se dlouho nedostali do hry. Ale paradoxně nás gól nastartoval. Paradoxně nás probral inkasovaný gól. A taky nás notně podržel Aleš Hruška,“ vzpomněl si i na brankáře, který během utkání předvedl několik dobrých zákroků.