NEWS

zpět na všechny zprávy

Kovařík se už nemůže dočkat místa v sestavě: Boj o žádnou trofej nepodceníme

Na počátku léta nebylo v táboře Viktoriánů veselo. Plzeňský klub se potýkal s velmi četnou marodkou. Přípravu před sezónou musel tak oželet i záložník Jan Kovařík, který si zlomil kotník a musel podstoupit operaci. V dalších týdnech pak sledoval výborné tažení svých spoluhráčů tuzemskou nejvyšší soutěží, ve které ještě neztratili ani bod. Nyní se hlásí, že už i on může být v kabině opět přínosem.

Promarodit vydařený start do sezóny není dobré pro žádného hráče, neboť je pak těžké se prokousat do sestavy. Plzeň kraluje české nejvyšší soutěži, dobře si vede i v poháru MOL Cup a figuruje také ve skupinové fázi Evropské ligy. Dlouhá a náročná sezóna mu však nabídne prostor, nebo tedy spíše kouč Vrba, který bude pro množství zápasů často točit sestavou.

Plzeň vstoupí do letošního ročníku domácího MOL Cupu jako poslední. Hned v úvodu západočeský klub naskočí do rozjetého vlaku proti Opavě, která jej v loňském osmifinále vyřadila. Druholigový celek pak dokráčel až do finále, kde prohrál se Zlínem.

Devětadvacetiletý záložník s číslem devatenáct na zádech se na toto utkání velice těší, neboť se v Doosan Aréně opět ukáže domácímu publiku v ostrém zápase. „Těším se, až s e opět ukážu v ostrém utkání. Doufám, že to bude právě v poháru. Myslím si, že to může být dobrý zápas. Opava má kvalitu, o čemž jsme se vloni přesvědčili,“ přiznal Kovařík, který v minulém týdnu odehrál utkání za juniorku a v neděli už byl na lavičce náhradníků při ligovém utkání proti Bohemians 1905.

„Cítím se dobře. Až možná překvapivě jsem to zranění takhle zvládl,“ poukazuje na svůj návrat do sestavy a věří, že Opavě poslední pohárovou porážku oplatí. „Nevzpomínám na to rád, jako na každý prohraný zápas. Dostali jsme čtyři hloupé góly. Bylo tam bouřlivé prostředí, domácí diváci tým hodně hnali. Jsme rádi, že nyní nemusíme nikam cestovat a hrajeme doma. Doufám, že přijde hodně lidí a m y předvedeme fotbal, který se bude líbit. A na konci budeme všichni spokojení,“ věří zkušený záložník, že strašák z nižší soutěže nebude na západě Čech nožní můrou.

„Hraje se o další trofej. Žádné podceňování nepřipadá v úvahu. A Opavě chceme to vyřazení vrátit. Navíc hrajeme doma, takže chceme pobavit lidi,“ dodává Kovařík a poukazuje na fakt, že uspět v poháru pro něj má také váhu a tuto soutěž rozhodně se svým spoluhráči nepodcení.