NEWS

zpět na všechny zprávy

Kopic trefou pomohl utrápené reprezentace ke skalpu Ázerbájdžánu

Sedmadvacetiletý záložník Viktorie Plzeň se díky dobrým výkonům v posledních měsících těší přízni nejen na západě Čech, ale i v národním týmu, kam ho kouč Jarolím začíná zvát pravidelně. Jan Kopic není jen přihrávkovým typem, ale umí vzít i zodpovědnost na sebe. Dokázal to i v kvalifikačním utkání proti Ázerbájdžánu.

Celkově se v národním dresu objevil na hrací ploše již v sedmi případech a připsal si tři trefy. To je dobrá vizitka pro hráče, který je tahounem také v Plzni, která vede ligu zatím bez ztráty jediného bodíku. Vítězství v Ázerbájdžánu se rodilo těžce a na konečném pořadí postupujících již nemělo roli. Češi se ani za rok na světový šampionát v Rusku nepodívají.

Kopic se v předpoledním kvalifikačním duelu prosadil ve 35. minutě. První ale na branku pálil jeho spoluhráč Jankto, jehož střelu domácí brankář Agajev vyboxoval právě před kmenového hráče Plzně, kterému skórovat nedělalo problém.

„Na můj vkus jsme si ale zápas s Ázerbájdžánem zase příliš komplikovali. Vždyť po mém gólu jsme měli další tři čtyři šance, kdy jsme mohli strhnout vedení výrazněji na naši stranu a zápas v poklidu dohrát,“ přiznal po zápase autor první branky, že utkání si hosté zbytečně zkomplikovali. 

V Baku český výběr navázal na předešlé kvalifikační duely a potvrdil, že se v koncovce trápí. „Provázelo nás to celou kvalifikaci a tady to jen pokračovalo. Předfinální přihrávky zvládáme, do šancí se dostaneme, příležitosti si připravíme, ale nevyužijeme je, jak bychom měli,“ poukazoval na problém, proč český výběr již příští rok nebude na MS v Rusku.

„Branek mělo a mohlo být každopádně víc. Zvýšit vedení na dva nula, soupeř by nejspíš odpadl a nám by se hrálo lépe a hlavně klidněji. V omlazené záloze nám to přitom šlo, útočných situací jsme si vytvořili docela hodně,“ pokračoval Kopic, který věří, že brzy bude lépe a Češi se opět na velký turnaj podívají.

„Kvalifikace končí a nám se nepovedla, ale snad nám alespoň výhra v Baku pomůže, abychom se odrazili a zvládli příští kvalifikaci. Každá výhra zvedá sebevědomí, vítězství nad Ázerbájdžánem nevyjímaje,“ dodal plzeňský záložník.