NEWS

zpět na všechny zprávy

Jak se daří Hlouškovi u našich severních sousedů? Na vytížení si stěžovat nemůže

V lednu 2016 podepsal český reprezentační obránce smlouvu na tři a půl roku s Legií Varšava. S minulostí v české nejvyšší soutěži a v Německu přišel do Ekstraklase s bohatými zkušenostmi a velkým předpokladem. Neznámá cesta se zdá být však dobrou volbou, neboť Hloušek v sezóně 2015/2016 vybojoval "double" a těší se velkému hernímu vytížení.

Devítinásobný český reprezentant dokázal uspět v polské nejvyšší soutěži i v minulé sezóně, navíc se dobře prezentoval v Lize mistrů, kde rozhodně ve skupině smrti ostudu neudělal. Získané zkušenosti zúročuje i letos, což dokazuje jeho nasazování. Na herní vytížení si rozhodně stěžovat nemůže.

Hloušek naskočil v Ekstraklase již k jedenácti zápasům, celkem pak odehrál 986 minut. Na postu levého obránce je jistotou, na kterou chorvatský kouč Romeo Jozak vsází. Branku v této sezóně nevstřelil, zato při své důraznosti v defenzivě obdržel již dvě žluté karty.

Rodák z Turnova pomalu může myslet na budoucnost, ale lze předpokládat, že mu bude nabídnuto prodloužení smlouvy. Od svého příchodu se může pyšnit 58 ligovými starty a dvěma vstřelenými brankami.