NEWS

zpět na všechny zprávy

Tecl neproměnil s Brnem penaltu: Takhle pozvánce do reprezentace moc nepomůžu, zavtipkoval

Jablonec v nové sezóně živí naději, že by se mohl podívat příští rok do pohárové Evropy. Severočeský klub po třinácti kolech figuruje na šestém místě se ziskem dvaceti bodů. Velký podíl na tomto prozatímním umístění má i Stanislav Tecl, přestože se v poslední ligové konfrontaci s Brnem střelecky neprosadil.

Na začátku sezóny přišel na roční hostování ze Slavie, která ho shledala po letních nákupech nepotřebným. V Jablonci prostředí znal z minulosti a ihned se aklimatizoval. V dalších ligových zápasech se stal střelecky stabilním a vysloužil si i pozornost reprezentačního kouče Jarolíma.

Jablonec v neděli Brna porazil rozdílem jediné branky, ale tři body mohl brát s větším klidem, kdyby Stanislav Tecl proměnil pokutový kop, který brankář Dušan Melichárek se štěstím vyrazil. „Vyšel nám začátek, dali jsme gól a je škoda, že se mi nepodařilo dát penaltu. V druhé půli jsme nehráli tak, jak bychom hrát chtěli. Asi jediným kladem dnešního zápasu je to, že jsme potřebovali po posledních zápasech, kdy jsme dostali hodně gólů, hrát dobře vzadu a pokud možno uhrát nulu, což se nám podařilo,“ hodnotil Tecl utkání proti Zbrojovce.

Myšlenkami se vrátil také k události po půlhodině hry, kdy za stavu 1:0 zmíněný pokutový kop neproměnil. Nařízen byl sudím Pavlem Orlem za faul Tadase Kijanskase právě na něj. „Já jsem si to tam zasekl, ale obránce mi dupl na nohu a tím pádem nebylo co řešit. Myslím si, že to i rozhodčí viděl dobře a bylo to odpískané správně. Bohužel jsem penaltu nedal, ale naštěstí jsme ten zápas vyhráli, a to je pro nás důležité,“ sypal si rodák z Jindřichova Hradce popel na hlavu. Nic to nemění na faktu, že v této sezóně rozvlnil v české nejvyšší soutěži sítě již v sedmi případech. Pochlubit se může i jednou asistencí.

I přes svůj nezdar by si však Tecl troufl na další pokus a penaltu kopat šel. Patří mezi zkušené hráče Jablonce a očekává se od něj, že vezme odpovědnost na svá bedra. „Platí pravidlo, že se nedá chytnout, jen špatně kopnout. Dneska se mi to prostě nepovedlo. Gólman byl lepší než já a teď po zápase už s tím stejně nic neudělám. Když se vyhrálo, tak to bolí o dost míň,“ přiznal Tecl, o kterého se zajímá i český národní výběr.

„Tímto výkonem jsem tomu moc nepomohl. Takže asi nominaci nečekám. Potřebuji teď se spoluhráči trošku dobít baterky, protože přece jenom už je to dlouhý a také si potřebujeme trošku odpočinout,“ dodává Tecl, který by se mohl pozvánky dočkat, neboť v závěru kvalifikace o MS 2018 v Rusku mu unikla na úkor Václava Kadlece, který je však zraněný.