NEWS

zpět na všechny zprávy

Stále musíme myslet pozitivně, burcuje Hanuš své spoluhráče v záchranářské misi

Jihlava v posledním ligovém kole překvapivě uspěla před vlastním publikem s Libercem a po zásluze vyhrála 3:1. Velkou měrou se na tom podílel i devětadvacetiletý brankář Jan Hanuš, který si také výkony v předchozích zápasech řekl o první místo v anketě hráče Jihlavy měsíce října. Polepšil si tak o dvě místa oproti vyhlášení za měsíc září. Přitom ještě na začátku sezóny laboroval se zraněním a jeho návrat byl hodně otevřený.

Jihlava od začátku sezóny bojuje o holé přežití mezi tuzemskou klubovou elitou. Celek z Vysočiny po třinácti kolech figuruje na dvanáctém místě, ale náskok na poslední Brno činí pouhé dva body. Ježci nejsou odevzdaným týmem, problém je ale v tom, že po většině závěrečných hvizdů je na straně soupeře více vstřelených branek.

„Bohužel je to tak. Přitom, když se podíváme na průběh jednotlivých zápasů, tak tomu tak rozhodně být nemuselo a mnohdy chybělo hrozně málo. Ze Zlína jsme měli vydolovat minimálně bod. Olomouc proti nám měla hodně šancí, ovšem zápas se alespoň do remízy dal dovézt. Bez šance na bod jsme nebyli ani v Mladé Boleslavi. A kdo ví, jak by se vyvíjel pohárový zápas se Slavií, kdy nás nalomil hodně šťastný vyrovnávací gól,“ vzpomínal Hanuš na poslední odehrané zápasy.

Jistý je fakt, že každý bod má cenu zlata, proto i v kabině nepanuje ideální atmosféra a hráči vědí, že letošní sezóna je opět bojem o holé přežití. Každá výhra může dodat více klid, naopak každá prohra může znamenat sestupové pásmo.

„Situace se v tabulce takto vyvrbila a lze předpokládat, že tyto týmy svedou boj o udržení v nejvyšší soutěži. Nálada v mančaftu samozřejmě není ideální. Na druhou stranu se v podobné situaci neocitáme poprvé, neboť jde vlastně o pátý nevydařený podzim v řadě. Máme s tím zkušenosti a uvědomujeme si, že stále musíme myslet pozitivně a nemá smysl se v tom příliš babrat,“ přiznává Hanuš.

Ježkům zcela jistě jeho návrat svědčí, neboť na jeho zkušenostech a schopnostech může stavět. Hanuš je rozdílovým hráčem, který dokáže svými zákroky eliminovat snahy soupeře. Na opačné straně se však musí činit spoluhráči.

„Je třeba se koncentrovat na zápasy, které jsou před námi. Věřím, že je v našich silách podzimní bilanci vylepšit. Rozhodně není nic ztraceného. Já sám trénuji stále stejně intenzivně a vždy se snažím co nejlépe připravit na konkrétní utkání. Snažím se více relaxovat a „čistit“ si hlavu, k čemuž mi nesmírně pomáhá manželka a nedávno narozený syn Jonáš,“ dodává jasná jednička Jihlavy.