NEWS

zpět na všechny zprávy

Už jsem trefil břevno i tyč, tak jsem rád, že to tam spadlo, usmíval se Souček po skalpu Islandu

Kariéra dvaadvacetiletého defenzivního záložníka Tomáš Součka raketově stoupá. V minulé sezóně ještě sbíral cenné zkušenosti pod Ještědem, nyní již patří ke stavebním pilířům pražské Slavie a stává se i součástí základní jedenáctky reprezentace. Právě v té se dokázal prvně střelecky prosadit proti Islandu v přátelském utkání, které český národní výběr vyhrál v Kataru 2:1.

Souček zažívá vydařené období a věří, že jeho forma bude i nadále stoupat. Jak sám přiznává, fotbal ho baví a na poslední měsíce si rozhodně stěžovat nemůže.

„Fotbal mě teď baví na plné pecky. Věřím, že to bude i nadále pokračovat a má forma bude ještě stoupat. Na hřišti si toho už dovolím určitě víc,“ přiznává odchovanec Slavie, který se snaží v této sezóně obhájit mistrovský titul v Edenu.

Proti Islandu využil Souček dlouhého autu, po kterém už neměl problém rozvlnit sítě a vstřelit tak první branku v utkání. Prolomil tak smůlu z posledních zápasů, ve kterých byl trefě vždy velmi blízko.

„V dresu reprezentace jsem už trefil tyč i břevno, tak jsem rád, že jsem to konečně podtrhnul. Snad budou góly přibývat,“ netají ambice být v dalších zápasech více produktivní.

Český výběr po zpackané kvalifikaci nepostoupil na světový šampionát v Rusku, který se odehraje v příštím roce, ale Souček i zbytek kabiny má nový jasný cíl, kterým je evropský turnaj.

„Teď jsme porazili tým, co na světový šampionát postoupil. Nyní je ale hlavní cíl postoupit na Euro, ale pak se určitě budeme chtít o světový šampionát poprat. Je tu krásně, tak kdo by tu být nechtěl,“ dodal Souček o plánech zúčastnit se MS v Kataru, kde proti Islandu otestoval stadión připravený na tuto vrcholnou akci.