NEWS

zpět na všechny zprávy

Doktory jsem neposlechl a návrat uspěchal, přiznal Hanuš o dvouměsíční pauze

Jihlava bojuje během podzimu o každý bod. Herně na hřišti hraje téměř s každým vyrovnanou partii, ale výsledkově se trápí. Záchranářská mise by mohla být úspěšná i díky faktoru, který hájí na Vysočině tři tyče. Devětadvacetiletý brankář Jan Hanuš je po zraněních zpět a nabírá formu.

Úvodní kola sledoval jen na tribuně a nemohl svým spoluhráčům v zápasech pomoci. V létě si poranil lýtko, které ho jen pár dní před prvním ligovým duelem vyřadilo ze hry. Návrat mohl být brzký, ale vlivem horlivosti se protáhl na dva měsíce.

„Musím zaklepat, teď už je to dobré. Nejprve jsem sval cítil normálně po zátěži a neřešil to. Rychle jsem zabral při zápase s Velkým Meziříčím a lýtko se mi úplně kouslo. Nikdy jsem tohle ještě nezažil a nevěděl, co s tím je,“ vzpomíná Hanuš na moment, který si bude pamatovat ještě hezkých pár let.

První vyšetření však problém neodhalil, proto Hanuš začal po pár dnech zase trénovat s týmem. Problémy však přetrvaly, následovala další lékařská prohlídka, která již poukázala na trhlinu. Vlivem otoku nebyla na rezonanci vidět hned na první pokus.

„Doktor mi řekl, že kdybych vydržel v klidovém režimu ještě pár dnů, že by se to zlepšilo. Jenže já návrat uspěchal. Chodil jsem na masáže a uvolňování. Nechal jsem si tam píchnout plazmu na urychlení léčby, ale nezabralo to,“ dodává Hanuš o nucené dvouměsíční pauze. Nyní je však v pořádku a pomáhá Jihlavě velmi dobrými výkony, které ji možná udrží v české nejvyšší soutěži.