NEWS

zpět na všechny zprávy

Brankářské povinnosti zvládá Hanuš dobře. Jak mu jde ale nová role otce?

 Na rok 2017 jihlavský brankář Jan Hanuš rozhodně nezapomene. Není to jen vinou vleklého zranění lýtka v úvodu sezóny, ale především pak pro rozšíření své rodiny. Depresivní období v závěru léta při absenci na hrací ploše si mohl kompenzovat narozením potomka.

Hanuš je nyní pyšným otcem a těší se z povinností, které čekají většinu z nás. Bývalý brankář Slavie se již díky šestileté anabázi na Vysočině v tomto kraji plně zabydlel, proto jeho žena rodila i v jihlavské porodnici. „Byl jsem u toho, malému se sice nechtělo moc ven, ale zážitek to byl neuvěřitelný,“ vykazoval hrdý otec známky štěstí.

Devětadvacetiletý brankář přiznal, že původně měl dostat jméno po něm, ale nakonec se s chotí rozhodli pro jiné. „Původně se měl jmenovat Honzík, ale nechtěl jsem, aby byl úplně spojovaný se mnou, i když manželka by asi nebyla proti. Nakonec jsme vymysleli Jonáška a nikomu to neřekli. Bylo to překvapení,“ prozradil Hanuš o výběru jména a hrdě se hlásí, že se snaží doma pomáhat.

„Hlavně přes den, kdy třeba přebaluju, nebo s ním chodím na procházky. V noci to manželka zvládá skvěle, ani pomalu nevím, že kojí. Malinko pobrekává a ona hned vstane. Malej už začíná výskat a je to strašně krásné. Všechno si moc užíváme,“ dodává rodák z Chlumce nad Cidlinou.