NEWS

zpět na všechny zprávy

Legii pomohl do čela a patřil k nejlepším hráčům. Hlouškovi se v Polsku daří

Fotbalisté Legie pokračují v polské lize ve výtečných výkonech. Ve víkendovém šlágru 16. kola si poradili s Górnikem 1:0 a vyhoupli se na první místo tabulky právě před svého soupeře. U páté výhry varšavského klubu v řadě nechyběl Adam Hloušek, který byl vybrán mezi tři nejlepší hráče Legie v utkání.

Prvního gólu v letošním ročníku polské Ekstraklasy se sice osmadvacetiletý obránce nedočkal ani tentokrát, nicméně zápas zvládl velmi dobře. Na klubovém webu byl zařazen mezi tři nejlepší hráče svého týmu společně se záložníky Guilhermem a Hämäläinenem, který duel před zraky více 24 tisíc diváků jedinou brankou rozhodl.

Že se Hlouškovo jméno objevilo v základní sestavě Legie i pro důležitý duel s Górnikem nebylo žádným překvapením. Patří totiž mezi stálice a pro chorvatského kouče Romea Jozaka je na levém kraji obranné čtveřice jistotou.

O tom svědčí především Hlouškovi letošní statistiky. Devítinásobný český reprezentant, který do Legie zamířil v lednu 2016 z německého Stuttgartu, zasáhl do čtrnácti zápasů, přitom hned ve třinácti případech nastoupil v základní jedenáctce od první minuty.