NEWS

zpět na všechny zprávy

Kopic se dostal do sestavy kola: Na Slovácku byl neudržitelný!

Záložník Jan Kopic se dočkal uznání za další velmi povedený výkon v plzeňském dresu na půdě Slovácka. Nejlepšího ligového nahrávače zařadila redakce předního sportovního zpravodajského webu Sport.cz do ideální jedenáctky uplynulého 14. kola HET ligy.

Jeho jméno mezi jedenáctkou vyvolených ovšem není žádným překvapení. Proti Slovácku vlastně jen potvrdil svoji famózní formu a také to, že patří momentálně k nejlepším hráčům nejen v Plzni, ale v celé soutěži.

„Kopic byl neudržitelný, měl prsty ve všech čtyřech gólech. Dva dal sám, na jeden nahrál a postaral se o penaltu!“ uvedla redakce webu sport.cz k nominaci sedmadvacetiletého křídelníka, kterého do sestavy kola zařadila v této sezoně už potřetí.

Kopic byl skutečně u všeho důležitého, co se na hřišti stalo. Nejprve v 17. minutě zblízka otevřel skóre utkání, poté se šikovně proháčkoval až do pokutového území, kde byl faulován. Po změně stran našel ze standardní situace stopera Hejdu, který přidal třetí plzeňský gól. A ten poslední čtvrtý dal sám, když do prázdné branky uklidil míč po Řezníkově centru.

Devítinásobný český reprezentant tak měl lví podíl na tom, že tým kouče Pavla Vrby vyhrál i čtrnácté utkání v tomto ročníku a na čele tabulky HET ligy má bez jediného zaváhání už třináctibodový náskok.