NEWS

zpět na všechny zprávy

Uzdravený Schick si připsal druhý start za AS Řím, naskočil na pár minut

Patrik Schick je zase fit. Český klenot se v dresu AS Řím objevil poprvé od 16. září, když naskočil na závěrečné minuty utkání italské ligy na půdě FC Janov. Měl i možnost utkání rozhodnout, nakonec se ale oba celky rozešly smírně 1:1.

Už před víkendem vyslal kouč AS Řím Eusebio Di Francesco do světa potěšující zprávu. Patrik Schick je po zranění zase připraven pomoct týmu. Jednadvacetiletý útočník nakonec zasáhl do utkání v přístavním městě v 87. minutě, kdy vystřídal Radju Nainggolana.

Nejdražší posila římského velkoklubu v historii byla dokonce blízko tomu, aby vyrovnaný stav strhla na stranu hostujícího celku. Schick se ve skluzu snažil dostat míč do branky, ovšem gólman Janova Perrin zasáhl včas. Utkání tak nakonec dospělo k dělbě bodů.

Pro odchovance pražské Sparty šlo o teprve druhý start za AS po letním přestupu ze Sampdorie Janov. Prvních 15 minut odehrál v duelu s Veronou, pak ho znovu začaly sužovat zdravotní trable, se kterými laboroval už v přípravě před sezonou. Naposledy chyběl kvůli obnovenému zranění úponu v třísle. Nyní už je ale velký český talent znovu v plné síle a odhodlaný pomoct svému týmu.