NEWS

zpět na všechny zprávy

Jak Pospíšilovi vychází premiérové zahraniční angažmá?

Český záložník Martin Pospíšil má za sebou necelý půlrok ze svého prvního zahraničního angažmá v kariéře. Někdejší opora olomoucké Sigmy a Jablonce v dresu polského celku Jagiellonie Bialystok pravidelně nastupuje.

Vedení klubu usilovalo o služby šestadvacetiletého středopolaře delší dobu. Svého ale dosáhlo až letos v červenci, kdy konečně našlo společnou řeč se zástupci Jablonce. Pospíšil tak po třech vydařených sezonách na severu Čech, kde se vypracoval mezi ligové hvězdy, zamířil směr Polsko. V případě Bialystoku šlo o dobrou adresu, vždyť Jagiellonia skončil v předchozím ročníku Ekstraklasy na druhém místě.

A vypadá to, že i v letošním ročníku nejvyšší polské soutěže bude hrát o nejvyšší příčky. A svůj díl zásluhy na tom má i Pospíšil, který v sedmnácti odehraných kolech zasáhl do čtrnácti utkání. Z toho hned v jedenácti případech figuroval v základní sestavě Jagiellonie.

Vůbec nejpovedenější zápas odehrál trojnásobný český reprezentant v pátém kole, kdy svému týmu pomohl dosud jediným gólem k plnému bodovému zisku v ostře sledovaném derby na půdě Korony Kielce. Pospíšil otevřel skóre utkání a Bialystok nastartoval k výhře 3:2. Svým povedeným výkonem si navíc řekl o místo v sestavě kola.