NEWS

zpět na všechny zprávy

Schick sbírá v Serii A další cenné minuty. Blízko byl i v střelení branky

Jednadvacetiletý český reprezentační útočník Patrik Schick nezažil vydařený vstup do sezóny.  Na vině bylo několik drobných zranění, která mu neumožňovala být připraven a k dispozici svému novému chlebodárci. V létě se upsal AS Řím, které z něj udělalo nejdražší nákup v historii a mnohé si od něj slibuje. Bývalá tvář pražské Sparty či Sampdorie Janov už také sbírá první minuty v Serii A. 

                                         

Na hřišti se objevil již v zápase proti Janovu. Další možnost dostal v pátek od 64. minuty, kdy střídal Ündera. V tu chvíli Římané vedli už 3:1 a tento výsledek byl také konečný. Český legionář se dostal i do zajímavého zakončení, ale svou střelu poslal těsně vedle branky.

Římané po čtrnácti odehraných kolech italské nejvyšší soutěže figurují na čtvrtém místě v tabulce a stíhají rozjeté trio Inter Milán - Neapol - Juventus. Špatně se tomuto tradičnímu klubu nevede ani v Lize mistrů, kde se ve skupině C rve s londýnskou Chelsea o postup z prvního místa do jarních vyřazovacích bojů. Pokud bude Patrik Schick zdravotně v pořádku, můžeme očekávat, že dostane v poli stále více a více prostoru.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

AS Řím - Spal Ferrara 3:1 (19. Džeko, 32. Strootman, 53. Pellegrini - 55. Viviani).