NEWS

zpět na všechny zprávy

Pulkrab po duelu v Ďolíčku: Podobný gól jsem dal teď v repre, tak jsem to zkusil. Bohužel to nevyšlo

Slovan Liberec nezažívá špatný podzim. Přestože se před sezónou očekávalo, že severočeský klub bude spíše bojovat o body znamenající jistotu setrvání v HET lize, pod Ještědem se už pomalu skloňuje i možnost zahrát si pohárovou Evropu. Velký podíl na to má i útočné duo Pulkrab – Gaiciar, kteří v kádru hostují.

Pulkrab byl do Liberce zapůjčen ze Sparty a vsázelo se na to, že zde již jednou hostoval. Graiciar zase zažil vydařenou uplynulou sezónu, za což ho koupila italská Fiorentina, která následně rozhodla, že bude dobré, když bude v Liberci dál sbírat zkušenosti, které pak zúročí v Serii A.

Po odchodu Milana Baroše do Baníku Ostrava se Matěj Pulkrab pere o roli útočníka číslo jedna. Kouč Trpišovský mu důvěřuje, ale talentovaný mladík ho musí přesvědčovat také vstřelenými brankami a výkonem na hrací ploše. Velkou šanci měl i ve vršovickém Ďolíčku, kde si však smolně ukopl míč. Duel pak skončil bezbrankovou remízou.

Není divu, že byl poté Pulkrab zklamaný, neboť jeho branka mohla utkání rozhodnout. „Určitě jsme chtěli vyhrát. Byl to takový hurá fotbal. Věděli jsme, že Bohemka hraje podobně jako my. Je poctivá a hodně naběhaná. Spokojeni nejsme, chtěli jsme tyto poslední zápasy podzimu vyhrát, takže spokojeni být nemůžeme,“ popisoval Pulkrab své pocity, které měl po utkání.

Oba týmy zažívají vcelku vydařený podzim, proto se dalo očekávat, že vzájemná konfrontace bude opatrná a nikdo nebude chtít chybovat. „Oba týmy byly vzadu zodpovědné až na nějaké výjimky. Bylo tam hodně nakopávaných balónů. My jsme si před zápasem říkali, že to bude o prvním gólu, který jsme chtěli vstřelit. Já jsem si nemyslel, že by to byla nějaká přestřelka. Podle mě stačilo dát první gól a zvládli bychom to. Bohužel žádný gól nepadl,“ pokračoval Pulkrab v rozboru.

Slovan vstoupil do utkání v Ďolíčku dobře a tlačil se do zakončení. Žádná šance ale nebyla využita a Klokani veškerá nebezpečí odvrátili. „Ze začátku jsme je docela tlačili, bohužel pak jsme několikrát zbytečně ztratili balón a nepodrželi ho nahoře v některých situacích. Bohemce se povedla jedna dvě akce, stadion začal bouřit a konec poločasu jsme zvládali horko těžko. Měli tam pár závarů. Začátek byl z naší strany dobrý, ale nic z toho nebylo a naopak ke konci poločasu jsme polevili a mohli gól naopak inkasovat,“ poukazoval Pulkrab na fakt, že šance měli obě strany a fanoušci si nemohli stěžovat na utkání bez emocí.

Pulkrab měl v utkání jednu velkou šanci, když si doběhl k Fryštákovi a míč se od něj odrazil vedle. „Čekal jsem, že to odkopne. Pak jsem viděl, že si to kopl daleko od sebe a nekoukal na mě, tak jsem tam běžel. Navíc jsem teď dal takhle gól v repre, takže jsem doufal, že by to mohl vykopnout do mě, což se také stalo. Trefil mě ale pro mě blbě a šlo to mimo bránu. Myslel jsem, že to stihnu, ale on si mě na poslední chvíli všiml a doběhl to,“ dodal talentovaný reprezentační útočník, který chce pod Ještědem přesvědčit Spartu, že by měl po sezóně znovu dostat šanci na Letné.