NEWS

zpět na všechny zprávy

Věřím, že šance v Edenu přijde v létě. S trenérem jsem o tom mluvil, prozradil Tecl

V létě se Stanislav Tecl stěhoval ze Slávie do Jablonce. Adresa, kterou moc dobře z minulosti zná, proto se také pro ni rozhodl. Hostování bylo jasnou volbou, neboť široký kádr pražského mistra mu nezaručoval herní praxi. Během podzimu však dal jasně najevo, že se s ním musí počítat a spojován byl také s reprezentačním výběrem.

První polovinu sezóny má za sebou a v zeleném dresu se mu daří. Autor osmi ligových branek přiznal, že také jaro stráví na Střelnici, ale věří, že by se mohl po sezóně vrátit zpět do Edenu. „Mluvil jsem s trenérem a nakonec jsme se dohodli, že to pro mě bude takhle lepší. Doufám, že zápasy odehraji kvalitně a že ta šance v létě přijde,“ přiznal sedmadvacetiletý kanonýr, který v minulosti působil například v Jihlavě nebo Plzni.

Komunikace s trenérem skutečně proběhla, a to s tím novým, který nahradil odvolaného Šilhavého. Sešívané totiž na jaře povede Jindřich Trpišovský, který přišel před pár týdny z Liberce. „Byli jsme spolu v kontaktu v průběhu svátků okolo Vánoc. A nakonec to dospělo do tohoto konce. Spíše by se mnou počítali na pravý kraj zálohy, což jsem moc nechtěl, takže uvidíme,“ přiznal Tecl, který se cítí víc doma na hrotu.

„To se o mě přeci ví a vědí to i trenéři. Ale zase na druhou stranu jsem hráč, a když mě trenér postaví do brány, tak budu chytat. Tak to prostě je,“ usmívá se tahoun Jablonce, který by se mohl v útoku potkat s Davidem Lafatou, který je v posledních dnech hojně spojován se severočeským klubem.

„Spekulace o tom jsem slyšel, ale kdyby přišel, tak by to bylo jenom dobře. Takového hráče už v české lize nenajdeme a nám by tady určitě moc pomohl. Myslím, že bychom si dokázali na hrotu vyhovět. Ale samozřejmě jsou to jen takové spekulace. To by se všechno teprve viděl,“ přiznal Tecl, který na jaře bude působit pod novým trenérem, neboť Zdeňka Kluckého nahradil Petr Rada.

„Trochu nás ta změna překvapila všechny. Když se však takto vedení rozhodlo, akceptujeme to a musíme dělat všechno proto, abychom byli lepší než na podzim. Asi to bude přísnější, než to bylo teď, tak snad nám to pomůže. Potřebujeme, abychom byli úspěšní v poháru. Liga nám teď trochu utekla, ale i tam bychom měli být výš,“ dodává rodák z Jindřichova Hradce.