NEWS

zpět na všechny zprávy

Komplikace pro Baník: Kapitán Baroš musel odjet ze soustředění v Turecku

Trenéři Baníku řeší nepříjemnou komplikaci. Největší hvězda ostravského celku Milan Baroš musel předčasně opustit týmové soustředění v tureckém Beleku. Důvod? Má poraněný kotník.

Šestatřicetiletý útočník si zranění přivodil v úvodním duelu na soustředění proti dánskému Sönderjyske. Od trenéra Radima Kučera dostal šanci v základní sestavě a v prvním poločase se podílel na jediné brance zápasu. Aktivním presinkem donutil gólmana dánského celku k nepřesné rozehrávce a Dame Diop z dvaceti metrů poslal balon z voleje pohotově do odkryté brány.

Po hodině hry ovšem Baroš po střetu se stoperem soupeře odkulhal z trávníku s pochroumanou nohou. Soustředění pro něj předčasně skončilo a druhý nejlepší střelec české reprezentace odcestoval domů, kde ho čeká vyšetření u specialisty.

„U Milana Baroše došlo k poranění v oblasti kotníku a přednoží. Hned druhý den jsme provedli základní vyšetření rentgenem, které neprokázalo vážnější poškození, nicméně léčba, kterou jsme nasadili, nebyla tak úspěšná, jak jsme si představovali. Proto jsme se rozhodli, že Milana pošleme na speciální vyšetření do Prahy. Výsledky bychom měli mít v pátek odpoledne, podle toho uvidíme, o jak vážné poranění jde,“ uvedl lékař týmu Martin Mohyla ke zranění Baroše.

Trenéři i fanoušci teď budou s napětím očekávat další zprávy o stavu hvězdného forvarda. Do Turecka, kde Baník čekají ještě dva přípravné duely, se už někdejší hráč Liverpoolu, Aston Villy, Lyonu či Galatasaraye nevrátí. Otázkou je, zda bude připraven alespoň na ligovou generálku, kterou ostravský celek odehraje 10. února proti Slavii.

Pokud by si zranění vyžádalo delší rekonvalescenci, pro tým kouče Radima Kučery, který čeká na jaře v HET lize boj o záchranu, by šlo o velkou ztrátu. Baroš je svými zkušenostmi jen těžko nahraditelný, na podzim patřil k nejlepším hráčům celé soutěže, o čemž svědčí i fakt, že ho fanoušci zařadili do ideální jedenáctky první poloviny sezony. S šesti góly je navíc nejlepším střelcem týmu.

-> PROFIL MILANA BAROŠE