NEWS

zpět na všechny zprávy

Milan Baroš v nejlepší jedenáctce ostravského Baníku všech dob!

Šestatřicetiletý útočník se dočkal velké pocty. Jeho jméno se ocitlo v ideální jedenáctce Baníku v jeho takřka stoleté historii.

Vybrat nejlepší jedenáctku historie není v případě klubu jako je Baník vůbec nic jednoduchého. Regionální Deník se o to u příležitosti předpremiéry dokumentu České televize Banik!!! přeci jen pokusil. Několikačlenná odborná porota zařadila do TOP 11 kromě velkých legend nejen ostravského fotbalu mezi trojici útočníků i Milana Baroše.

Jak na tuto poctu zareagoval? Řekl, že udělá vše pro to, aby se Baník letos zachránil v nejvyšší soutěži, protože tak skvělý klub přece nemůže skončit ve druhé lize.

Baroš si v dresu Baníku odbyl prvoligový debut jen měsíc po sedmnáctých narozeninách, svůj první gól vstřelil ještě předtím, než mu bylo osmnáct. V létě 2001 přestoupil do FC Liverpool, s nímž o čtyři roky později vyhrál prestižní Ligu mistrů. V zahraničí hrál také za Aston Villu, Olympique Lyon či Galatasaray.

Velmi výraznou stopu udělal Baroš také v reprezentaci. Jen sedm startů mu chybí do rovné stovky zápasů, díky 41 brankám je navíc historicky druhým nejlepším střelcem národního týmu. Jeho hvězda zazářila hlavně na ME 2004, kde se stal s pěti góly nejlepším střelcem turnaje a byl členem All Stars týmu celého turnaje.

Ani ve svých šestatřiceti letech nepřestává vynikat a stále patří mezi nejvýraznější postavy tuzemského fotbalu. Jeho výkony ostatně ocenili i fanoušci, kteří Baroše zařadili svými hlasy do ideální sestavy prvoligového podzimu. O jeho důležitosti pro tým svědčí i fakt, že je s šesti přesnými zásahy nejlepším střelcem Baníku v sezoně.

-> PROFIL MILANA BAROŠE