NEWS

zpět na všechny zprávy

Začali jsme jezdit a musíme takhle i pokračovat, burcuje tahoun Baníku Baroš

Poté, co při zápase s Jihlavou opouštěl hřiště na nosítkách a s bolavou grimasou, nad jeho startem v ligové dohrávce s Plzní visel otazník. Milan Baroš se ale dal před očekávaným soubojem s lídrem tabulky do pořádku a svému Baníku pomohl k cenné bezbrankové remíze.

Byl to pravý Milan Baroš, jako ho všichni známe. Obranu vicemistra ze západu Čech neustále zaměstnával, posbíral spoustu míčů, ustál mnoho soubojů. Svoji devátou trefu v probíhajícím ligovém ročníku sice nepřidal, nicméně, když opouštěl hřiště, vysloužil si od fanoušků v ochozech zasloužený potlesk vestoje.

„Byl to těžký zápas. Věděli jsme, že Plzeň je také pod tlakem, protože se jí nedaří výsledkově. Především doma teď nevyhrávali. Bylo to pěkné utkání, chyběly mu akorát góly. Bojovali jsme, hráli jsme dobře. Teď jsme udělali doma čtyři body a musíme tak i pokračovat,“ nechal se slyšet Baroš.

Ostravský celek se po nevydařeném vstupu do jarní části sezony přeci jen zvedá. To, ostatně cítí i ikona a velká legenda Baníku. „Bojujeme, začali jsme jezdit. Před tím to bylo takové... Teď nás i na ty dva zápasy přišli podpořit lidi, povzbuzovali nás. Už minule s Jihlavou byla výborná atmosféra, i když přišlo jen čtyři a půl tisíce lidí v uvozovkách. Chtěl bych je poprosit, aby přišli i na Bohemku za deset dnů. Ve Zlíně podporu mít budeme. My musíme takto bojovat, od toho se odrážejí výkony a člověk si víc věří,“ má jasno šestatřicetiletý kapitán Baníku.

Ten i přes bodový přísun z posledních duelů zůstává na poslední, navíc se daří bodovat i ostatním celkům z chvostu tabulky. „S patnácti body se nikdy nikdo nezachránil, vůbec bych na tohle nehleděl. My musíme udělat třicet bodů, takže je úplně jedno, kdo vyhrává,“ podotkla někdejší opora Liverpoolu, Aston Villy, Lyonu, či Galatasaraye Istanbul.

Zároveň ale jedním dechem přiznává, že pohled na tabulku je z pohledu Baníku přeci jen o něco přijatelnější. „Máme teď těžké utkání ve Zlíně, pak Bohemku doma. Musíme to zvládnout, máme osm utkání do konce. Je tam dvacet čtyři bodů a my z toho musíme vytěžit maximum, aby nám to stačilo na záchranu. Doufám, že to zvládneme. Uděláme pro to maximum,“ slibuje za celou kabinu Baroš.

-> PROFIL MILANA BAROŠE