NEWS

zpět na všechny zprávy

Matěj Pulkrab si přenesl střeleckou formu i do jednadvacítky a už se těší na přípravu se Spartou

Talentovaný útočník dál pálí ostrými. Poté, co v jarní části sezony nastřílel devět ligových gólů v dresu libereckého Slovanu, se dokázal prosadit i za reprezentační výběr do 21 let. V přípravném duelu s domácími Rakušany nasměroval Lvíčata první trefou k výhře 3:0.

Nejvýraznější Pulkrabova chvíle přišla už po šesti minutách, šlo o jeho typický gól z pozice těsně před brankou. To je pravda, že to jsou moje časté góly, ale především to je zásluha centru, pro útočníka je nejlepší, když to krajní hráč trefí a já se mohu v náběhu do míče opřít. Pak už je to na mě, abych dal gól,“ řekl.

V mládežnických reprezentacích nasázel už dvanáct branek, trefa na hřišti v rakouském Zell am See byla ovšem jedinečná tím, že byla premiérovou za jednadvacítku. „Ani jsem na toto nemyslel, ale jsem rád, že jsem si gólovou formu z jarní ligy přenesl do reprezentace,“ dodal.

Na jaře patřil k hráčům, kteří si svými výkony na ligových trávnících říkali o pozornost velmi často. Devět gólů v jedenácti odehraných duelech v dresu Slovanu hovoří za vše, přitom na podzim se na listinu střelců zapsal pouze jedinkrát. Na otázku, co se změnilo, má následující vysvětlení: „Pár věcí jsem změnil, jak už jsem říkal, nechal bych si upřesnění pro sebe... Ale je to tím, že jsem nastupoval v základu, cítil důvěru trenéra. Na podzim jsem nějaké šance hrát dostal, ale spíše jsem je nevyužil. Pak jsem nastupoval jen v závěru a to už se toho střelecky moc udělat nedá. V zimě přišel trenér Holoubek, který mě zná spoustu let, věděl, co ve mně je. Cítil jsem se výborně a s přibývajícími góly to můj dobrý pocit umocnilo.“

Důrazný forvard v uplynulé sezoně v Liberci hostoval z pražské Sparty, není tedy divu, že po vydařeném půlroce se bude na startu letní přípravy hlásit zpátky na Letné. „Vracím se na letní přípravu do Sparty, to je jisté. Co jsem tak slyšel, tak se mnou počítají a je na mě, jak se s tím poperu. Konkurence ve Spartě bude obrovská, ale já jsem sparťan, chci hrát za Spartu a tak už se moc na přípravu těším,“ uzavřel Matěj Pulkrab.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA