NEWS

zpět na všechny zprávy

Ondřej Štursa s Davidem Bredou míří na hostování do Dukly

Dvojice mladíků ze stáje agentury ISM bude v nadcházející sezoně sbírat ligové zkušenosti v ambiciózním klubu z Julisky.

Osmnáctiletý Ondřej Štursa je hráčem mistrovské Plzně, s níž také absolvoval celou letní přípravu, včetně herního soustředění v Rakousku. Vedení se ovšem nakonec rozhodlo talentovaného ofenzivního univerzála poslat na hostování do Dukly, kde by se mu mělo dostat většího herního vytížení.

„Ondra je perspektivní fotbalista, nicméně na jeho postu máme velký přetlak. V Dukle dostane více herního prostoru, navíc jde o kvalitní a stabilizovaný ligový tým. Nyní už je jen na něm, jak se této šance chopí,“ nechal se slyšet generální manažer Plzně Adolf Šádek na adresu reprezentanta do 19 let, který právě na Julisce na konci minulého ročníku vstřelil svůj první ligový gól v kariéře.

O dva roky starší David Breda bude na Dukle hostovat z Jablonce. Šikovný záložník odehrál za předchozí tři sezony v dresu severočeského celku devět utkání v nejvyšší soutěži, okusil i druhou ligu a zkušenosti má i z mládežnických reprezentací.