NEWS

zpět na všechny zprávy

Pospíšil s Hlouškem si připsali důležité asistence a slavili zisk tří bodů

Martin Pospíšil a Adam Hlouškem vstoupili se svými týmy do nového ročníku polské Ekstraklasy porážkou. V následujícím kole už to bylo mnohem lepší. Čeští legionáři na výhrách Biyalistoku, respektive Legie Varšava podíleli důležitými gólovými přihrávkami.

Sedmadvacetiletý Pospíšil, který se během uplynulého půl roku vypracoval v jednoho z klíčových hráčů Bialystoku, nechyběl ani v Gdyni v základní sestavě Jagiellonie. Po hodině hry ukázal, jak přínosný pro tým dokáže být. V obtížné pozici dokázal ve vápně najít spoluhráče Šwiderského, který zvýšil na 2:0 pro hosty. Tímto výsledkem utkání také skončilo, český středopolař odehrál 85 minut.

Hlouškovi se v otevíracím utkání nového ročníku polské ligy podařilo dokonce skórovat, svým třetím gólem během angažmá v Legii ale jen zmírnil porážku svého týmu. V následujícím utkání se devětadvacetiletý hráč se zkušenostmi z německé bundesligy zapsal do statistik znovu.

Na půdě Korony Kielce nastoupil podle očekávání od první minuty a patřil mezi nejlepší na hřišti. Jeho nejvýraznější moment přišel ve druhém poločase, kdy ze své tradiční pozice levého krajního obránce připravil vítězný gól pro Kantého. Úřadující polský šampion si připsal tři body po těsné výhře 2:1. Hloušek byl za svůj výkon dokonce vybrán do sestavy kola!