NEWS

zpět na všechny zprávy

CEE Cup 2018: Jak se v dresu Sparty dařilo útočníkovi Adamu Hložkovi?

Koncem červencem proběhl již osmý ročník CEE Cupu, prestižního mezinárodního turnaje určeného pro nejstarší dorostenecké kategorie. Ani letos mezi účastníky nechyběla pražská Sparta, v jejímž dresu se představil ve většině zápasů i šestnáctiletý forvard Adam Hložek.

Velký talent letenského celku nastoupil do úvodního utkání turnaje proti Nitře v základní jedenáctce. Na hřišti byl hodně vidět, i díky své šikovnosti si vypracoval několik slibných šancí, ovšem chyběla mu přesnější muška i tolik potřebné štěstí. I přesto byl po bezbrankové remíze vyhlášen hráčem utkání.

Po prvním poločase druhého duelu ve skupině prohrávali mladí sparťané už o dva góly, i proto trenéři poslali do druhé čtyřicetiminutovky Hložka. Letenští sice brzy inkasovali potřetí, ale i díky mládežnickému reprezentantovi dokázali zápas dovést do remízového konce. Pět minut před závěrečným hvizdem snižoval na 2:3, když obešel několik protihráčů a přízemní střelou překvapil gólmana.

Hložek dostal šanci od první minuty i v závěrečném utkání skupiny proti Palmeiras, pozdějšímu celkovému vítězi prestižního turnaje. Ani talentovaný útočník nedokázal odvrátit porážku svého týmu 0:3. Do duelu o konečné 5. místo proti Evertonu (1:0) nezasáhl.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA