NEWS

zpět na všechny zprávy

Jan Kopic k losu Ligy mistrů: Těším se hlavně na Santiago Bernabéu

Plzeňská Viktoria už zná trojlístek soupeřů, s nimiž se potká v základní skupině Ligy mistrů. Na souboje s Realem Madrid, AS Řím a CSKA Moskva se pochopitelně těší i záložník Jan Kopic.

 

„S losem můžeme být spokojeni. Pro mě tam byly i lepší skupiny, třeba ta s Juventusem, ale i na tuto se moc těším,“ řekl bezprostředně po slavnostním losu v Monaku nejlepší hráč loňského ligového ročníku. „Hlavně doufám, že se porveme o některé z postupových míst. Je to trochu jiná liga, ale když podáme stoprocentní výkon, tak soupeře můžeme potrápit,“ doufá.

Na Viktoriány čeká po pěti letech znovu šest velkých zápasů ve vybrané společnosti. Real vyhrál nejprestižnější klubovou soutěže na světě třikrát za sebou, AS Řím s českým útočníkem Patrikem Schickem v minulé sezoně došel do semifinále a i CSKA je pravidelným účastníkem Ligy mistrů.

Největším lákadlem nejen pro fanoušky, ale i pro samotné hráče budou zejména duely s gigantem z Madridu. „Těším se hlavně na zápas na Santiago Bernabéu, tam se nehraje mockrát za život, možná jednou. Doufám, že si to s kluky užijeme,“ dodal osmadvacetiletý reprezentant, od kterého se očekává, že bude na evropské scéně stejně jako v domácí lize jedním z tahounů Viktorie.

Západočeši vstoupí do bojů v základní skupině 19. září domácím zápasem s CSKA Moskva, o čtrnáct dní později naberou směr Řím a předposlední říjnové úterý se splní sen Janu Kopicovi. Český mistr si zahraje na slavném Santiago Bernabéu proti Realu.

-> PROFIL JANA KOPICE