NEWS

zpět na všechny zprávy

Souček s Teclem si v dresu Slavie zahrají v Evropské lize proti předním klubům

Slavia se sice ani letos neprobojovala do hlavní fáze vysněné Ligy mistrů, nicméně i v Evropské lize dostane na podzim příležitost poměřit síly s předními a silnými kluby. V základní skupině narazí na Bordeaux, Petrohrad a FC Kodaň. Záložník Tomáš Souček s útočníkem Stanislavem Teclem si uvědomují, že sešívané nečeká nic jednoduchého.

„Přál jsem si nějaký klub z Ostrovů, nebo Itálie. Poté jsem se ale podíval na stadiony klubů, s nimiž budeme hrát, a myslím si, že jde o atraktivní skupinu. Zároveň se domnívám, že máme šanci na postup. Je to kvalitní, ale hratelná skupina. Bude to pro nás velká zkušenost,“ má jasno třiadvacetiletý reprezentant Tomáš Souček, který v úvodních šesti ligových kolech odehrál v dresu Slavie plný počet minut.

Z losu byl trochu zklamaný i Stanislav Tecl. „Já si přál dostat alespoň jeden velkoklub, což se mi nesplnilo, i když Zenit Petrohrad velký klub je. Jen to asi není takové jako dostat Arsenal, Chelsea nebo AC Milán. Ale určitě nás nečeká nic jednoduchého, bude to boj,“ vyhlíží duely v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži osmadvacetiletý forvard.

Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského čeká první zápas 20. září, kdy v Edenu vyzvou šestý celek minulého ročníku francouzské Ligue 1 Bordeaux. O čtrnáct dní později se představí v Petrohradu a sérii prvních zápasů sešívaní zakončí poslední říjnový čtvrtek v Kodani.