NEWS

zpět na všechny zprávy

Skvělý výkon okořenil dvěma góly. Tomáš Souček hlavní postavou ligového šlágru

Po třech minutách otevřel skóre, poté s klidem a elegancí zastavoval plzeňské útoky a v závěru podtrhl svůj vynikající výkon druhou trefou, kterou završil výhru Slavie 4:0. Hvězda záložníka Tomáše Součka zazářila v očekávaném taháku aspirantů na titul na absolutní maximum.

V předchozích šesti kolech odehrál plný počet minut, nebylo proto překvapením, že se jméno Tomáše Součka objevilo v základní sestavě Slavie i pro duel s úřadujícím mistrem z Plzně. A byl to právě třiadvacetiletý defenzivní záložník, kdo už ve třetí minutě vstřelil úvodní gól utkání.

Naběhl si do vápna a po přesném centru poslal zcela nehlídaný nechytatelnou hlavičku k pravé tyč. „Nečekal jsem, že dostanu ve vápně tolik místa. Standa (Tecl) skvěle seběhl na přední tyč, odlákal stopera. Jarda Zmrhal mi dal krásný centr. Já jsem si říkal, abych to hlavně trefil. Chtěl jsem o zem na zadní, to se povedlo. Pak už jsem mohl jen slavit,“ popsal šťastný střelec.

První gól podle něj určil ráz celého zápasu. „Chtěli jsme jít rychle do vedení, aby nás fanoušci hnali. Chtěli jsme vytvářet závary a dali jsme ve třetí minutě gól. To bylo úplně skvělé! Kdybychom takhle vkročili do každého zápasu, tak se nám hraje jinak. Pomohlo nám to. Díky tomu jsme hráli tak, jak jsme hráli,“ podotkl.

Souček se brzkou brankou odrazil ke skvělému výkonu. Hrál s velkým přehledem, s lehkostí a klidem zastavil celou řadu útočných akcí hostů ze západu Čech. A v úvodu nastaveného času vše korunoval druhým gólem, když opět hlavou poslal do sítě centr z kopačky útočníka Stanislava Tecla. Jedenáctinásobného českého reprezentanta, který nechybí ani v nominaci na blížící se úvodní duel Ligy národů proti Ukrajině, vyzdvihl také deník Sport. Jeho výkon ve šlágru ocenil nejvyšší možnou známkou deset.

„Výhru 4:0 jsem popravdě nečekal. Čekal jsem, že vyhrajeme 1:0 nebo 2:0, klidně o jeden gól, který bychom dali v devadesáté minutě. 4:0 tu dost dlouho nebylo. Všichni jsme v euforii, je to krásné vítězství. Máme před sebou čtrnáct dní reprezentační pauzy, kterou si užijeme,“ má jasno jeden z velkých talentů českého fotbalu.

Se svými spoluhráči dokázal Plzeň doma v Edenu porazit už popáté za sebou. Čím si to vysvětluje? „Těžko říct, ale ale doufám, že to bude pokračovat. Je to skvělé proti Plzni, která hraje pět let nahoře a my je tu vždy porazíme. Jen ať to tak pokračuje. Speciálně jsme se na ně celý týden připravovali. Je to práce všech,“ zdůraznila slávistická stálice a dodala, že výhra bude pro tým velkou vzpruhou do dalších zápasů v sezoně.

„Pro nás to je skvělé. Šli jsme do toho, že chceme vyhrát, nechtěli jsme remízu, protože bychom je pořád dotahovali. Teď jsme první, doufám, že to takhle udržíme nejlépe až do konce sezony. Hráli jsme na vítězství. Máme teď čtrnáct dní volna, bylo by nepříjemné mít šest bodů ztrátu a čtrnáct dní se plácat v reprezentační přestávce. Je to určitě povzbuzení,“ uzavřel Tomáš Souček, který si v sešívaném dresu zahraje na podzim také proti silným soupeřům v Evropské lize.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA