NEWS

zpět na všechny zprávy

Patrik Schick si přijel z Říma spravit chuť: Na Ligu národů jsem se těšil, bude o co hrát

V nominaci reprezentace na úvodní duel Ligy národů s Ukrajinou a následnou přípravu v Rusku nechybí ani Patrik Schick. Z Říma dorazil lehce zklamaný z toho, že nedokázal v úvodu italské Serie A navázat na střelecky vydařenou přípravu.

O dovolené ještě před začátkem týmové přípravy na sobě makal pod dohledem kondičního trenéra Michala Břetenáře. „Chtěl jsem být co nejlépe nachystaný a podařilo se mi to. Přes léto jsem všechny zápasy odehrál v docela slušné formě, dal jsem nějaké góly a nic mě nelimitovalo. V tom byl oproti loňsku velký rozdíl,“ nechal se dvaadvacetiletý útočník slyšet na srazu reprezentace.

Letní příprava se mu opravdu vydařila. V pěti odehraných zápasech nasázel pět gólů, trefil se i proti Tottenhamu a ve sledovaném utkání s Barcelonou pomohl jako střídající hráč AS k velkému obratu.

V italské lize ale zatím velký talent českého fotbalu na branky v přípravě navázat nedokázal. Do prvních dvou zápasů nastoupil z lavičky, minulý pátek pak dostal šanci v základní sestavě ve šlágru na půdě AC Milán. „Jsem trochu smutný, že jsem se netrefil. Cítil jsem se jinak opravdu dobře,“ přiznal.

V národního týmu by si tak rád vylepšil náladu. „Přijel jsem hlavně zdravý a motivovaný, jsem rád, že mě nic nelimituje. Budu si chtít spravit chuť, na Ligu národů jsem se těšil, bude o co hrát. Věřím, že se správně nastartujeme, že se za těch pár dnů, které máme k dispozici, dobře připravíme na zápas s Ukrajinou,“ vyhlíží devítinásobný reprezentant první ze dvou nejbližších duelů.

Co ale naopak Schicka velmi potěšilo, byl los Ligy mistrů. AS Řím se totiž v základní skupině kromě Barcelony a CSKA Moskva potká také s plzeňskou Viktorií. „Hned po losu mi psal Honza Kopic. Plzeň jsem si přál, ale nevěřil jsem, že ji dostaneme. Jsem rád, že to vyšlo. Přijdou se podívat kamarádi a já se podívám domů,“ těší se a věří, že se s AS Řím popere s hvězdným Realem o první místo v tabulce.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA