NEWS

zpět na všechny zprávy

Třetí gól v reprezentaci. Patrik Schick se blýskl parádní trefou v Lize národů

Česká reprezentace držela v úvodním zápase Ligy národů proti Ukrajině (1:2) díky rychlému gólu Patrika Schicka dlouho naději alespoň na remízu. Útočník římského AS skóroval už ve čtvrté minutě po povedené individuální akci.

Když z Říma dorazil na sraz reprezentace, nechal se slyšet, že by si v dresu s lvíčkem na prsou rád spravil chuť a zároveň se probudil střelecky. Povedlo se mu to možná dřív, než sám čekal. Patrik Schick nastoupil do úvodního duelu premiérového ročníku Ligy národů s Ukrajinou v základní sestavě a českému týmu zařídil rychlé vedení.

Na začátku čtvrté minuty se protáhl do vápna a dobře mířenou střelou z úhlu na bližší tyč překonal gólmana a rozjásal zaplněné ochozy. „Na videu jsme viděli, že jejich brankář nechává odkrytou přední tyč, tak jsem to mířil na první tyč nahoru,“ řekl ke své třetí reprezentační trefě.

„Pak jsme ale nebyli s Michaelem Krmenčíkem moc na míči, jen jsme to odkopávali. Ve druhé půli jsme se snažili víc hrát, ale je velká chyba dvakrát inkasovat v nastavení,“ doplnil útočník AS Řím k prohranému utkání, v němž odehrál 83 minut. Na závěrečné minut přenechal místo na hřišti Stanislavu Teclovi.

Výkon dvaadvacetiletého talenta okořeněný povedenou brankou ocenili i fanoušci. V hlasování na webech Sport.cz a iDNES.cz ho společně s brankářem Vaclíkem zvolili nejlepším českým hráčem.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA