NEWS

zpět na všechny zprávy

Mladík David Píchal se zabydlel v sestavě Prostějova: Jsem rád, že hraju, to je pro mě hlavní

Po sedmi odehraných druholigových kolech má na kontě sedm startů. Pokaždé navíc začal od první minuty. Ze sedmnáctiletého útočníka Davida Píchala se stal stálý člen sestavy nováčka z Prostějova, s nímž se v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyhřívá až nečekaně vysoko.

V minulé sezoně odehrál v MSFL kvůli zranění jen čtrnáct zápasů, náladu mu ale výrazným způsobem vylepšilo vědomí, že si znovu zahraje duhou ligu. Po postupu už člen reprezentačního výběru do osmnácti let zase sbírá starty pravidelně.

„V přípravě jsem se do toho znovu dostal, jsem moc rád, že teď pravidelně hraju. To je pro mě jako pro mladého hráče to hlavní,“ těší mladíka hrajícího s číslem 99 na dresu, který si v dresu Prostějova zahrál druhou nejvyšší soutěž už v sezoně 2016/2017.

Tehdy se ale s týmem za západního okraje Hané ihned poroučel zpátky o patro níž. Cíl pro Prostějova pro letošní sezonu tak nikoho nepřekvapí. „Chceme se jednoznačně zachránit. Myslím, že zatím se nám to daří, vůbec jsem nečekal, že budeme mít po sedmi kolech tolik bodů,“ přiznává David Píchal, jenž s Prostějovem poznal hořkost porážky jen v Českých Budějovicích, kde se postaral o jedinou prostějovskou trefu.

Následně ale Hanáci v sestavě s talentovaným forvardem remizovali s dalším aspirantem na postup Hradcem Králové a následně si připsali dva velmi cenné skalpy. Poté, co doma skolili brněnskou Zbrojovku, si odvezli všechny body ze Znojma. Prostějovu pod vedením kouče Oldřicha Machaly patří s dvanácti body na kontě průběžná šestá příčka.

-> PROFIL DAVIDA PÍCHALA