NEWS

zpět na všechny zprávy

Reprezentace: Schick a Souček přidali další góly, mladík Kepl zaznamenal hattrick

Poslední dny patřily reprezentačním výběrům. Kromě A-týmu, který vstoupil do Ligy národů, měly na programu důležité zápasy i jednadvacítka a také týmu do devatenácti let. Dres s lvíčkem na prsou obléklo několik hráčů, které zastupuje agentura ISM. Jak se jim dařilo?

Reprezentačnímu „áčku“ se vstup do Ligy národů nevydařil. V Uherském Hradišti proti Ukrajině sice po povedené trefě útočníka Patrika Schicka Češi vedli, ovšem nakonec po gólu v nastavení prohráli 1:2. V základní sestavě nastoupil i Tomáš Souček. Slávistický záložník nechyběl v zahajovací jedenáctce ani v následném přípravném utkání v Rostově s domácím Ruskem, stejně jako útočník Stanislav Tecl. Souček se dokonce zapsal mezi střelce, jenže jeho druhá reprezetnační trefa jen zmírnila vysokou porážku 1:5.

Jednadvacítka měla na programu dva zápasy v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy. Uzdravený útočník Matěj Pulkrab nechyběl v základní sestavě jak v San Marinu (2:0), tak následně v domácím souboji se stejně starými Řeky. Ani sparťanský talent ovšem nedokázal zabránit porážce 1:2, která znamená konec nadějí na postup.

Dva duely má za sebou také výběr do 19 let. Do duelů se silnými Nizozemci (1:5) i proti Švýcarsku (5:0) nastoupil od první minuty olomoucký obránce David Zima. Forvardi David Píchal z Prostějova a plzeňský Tomáš Kepl naskočili do duelu s Oranjes jako střídající hráči a právě druhý jmenovaný se v závěru postaral o jediný český gól. Oba útočníci dostali šanci v základu proti Švýcarsku a oba se odvděčili gólově. Zápas vyšel hlavně Keplovi, kterému se podařilo skórovat hned třikrát. Píchal se prosadil jednou.

A-tým (Liga národů)
Patrik Schick – 1 zápas / 83 minut / 1 gól
Tomáš Souček – 2 zápasy / 180 minut / 1 gól
Stanislav Tecl – 2 zápasy / 78 minut

U21 (kvalifikace ME)
Matěj Pulkrab – 2 zápasy / 180 minut

U19 (přípravné zápasy)
David Zima – 2 zápasy / 169 minut
David Píchal – 2 zápasy / 108 minut / 1 gól
Tomáš Kepl - 2 zápasy / 124 minut / 4 góly