NEWS

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek se v poháru dočkal prvního gólu za „áčko“ Sparty. Na trenéra udělal dojem

Šestnáctiletý Adam Hložek má za sebou vydařenou soutěžní premiéru v dresu prvního týmu pražské Sparty. Talentovaný útočník naskočil v závěru do duelu 3. kola MOL Cupu na půdě divizní Polné a po pár minutách na hřišti pečetil čtvrtým gólem výhru favorita 4:1.

První starty za sparťanské „áčko“ si mládežnický reprezentant odbyl už v létě, jako střídající hráč do dvojzápasu s Trenčínem. Nyní dostal poprvé šanci ukázat se i v soutěžním utkání.

S mužstvem odjel do Polné na Vysočině s jasným cílem – přejít přes divizního soupeře do dalšího kola domácího poháru. Trenér Zdeněk Ščasný poslal Adama na hřiště v 83. minutě a ten se za důvěru odvděčil tím nejlepším možným způsobem. V poslední minutě přidal čtvrtý gól letenského celku, když napálil míč do domácího gólmana a od něj se dokutálel do sítě.

Přínos Adama pro tým ocenil po očekávaném postupu i kouč Zdeněk Ščasný. „Nastoupil na pár minut a byl u dvou gólů,“ odpověděl stručně na otázku, který z hráčů v obměněné sestavě na něj udělal největší dojem.

(zdroj foto: sparta.cz)

 -> PROFIL ADAMA HLOŽKA