NEWS

zpět na všechny zprávy

Stanislav Tecl další góly jen tak nepřidá. Sezona pro něj nejspíš skončila

Osmadvacetiletý reprezentační forvard absolvovat plastiku předního zkříženého vazu v koleni a za probíhající sezonou bude muset s největší pravděpodobností udělat tečku.

Slibný vstup Tecla do sezony přibrzdilo už zranění v zápase s Bohemians. S podvrtnutým kolenem chyběl měsíc, koncem října už ale odcestoval s týmem k duelu Evropské ligy do Kodaně. Odehrál závěrečnou dvacetiminutovku a Slavii pomohl uhájit výhru 1:0.

„Po zápase Standa cítil, že koleno není zcela v pořádku. Na kontrolním vyšetření se ukázalo, že došlo k poškození předního zkříženého vazu. Ve čtvrtek 1. listopadu absolvoval základní vyšetření a operaci. Došlo k náhradě vazu,“ vysvětlil klubový lékař Petr Krejčí mladší, který hráče v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích operoval.

„V Kodani bohužel došlo k tomu, čeho jsme se s doktory báli nejvíce. Koleno nevydrželo. Zranění k fotbalu patří, nemá cenu se teď dívat do minulosti. Operaci mám za sebou, teď mě čeká rehabilitace. Doufám, že se dám stoprocentně do pořádku,“ prohlásil sám Tecl, který v devíti odehraných ligových zápasech stihl nasázet tři góly.

Slávistického střelce nyní čeká dlouhá rehabilitace.Nyní bude spolupracovat s rehabilitačním oddělením v ÚVN ve Střešovicích. Do konce sezony je bohužel mimo,“ doplnil Krejčí.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA