NEWS

zpět na všechny zprávy

Tomáš Souček potřetí za sebou v ideální sestavě kola FORTUNA:LIGY!

Reprezentační záložník Tomáš Souček prožívá vydařenou sezonu a svými výkony si neříká o pozornost a slova chvály jen od expertů a odborníků, plusové body sbírá nepochybně také u fanoušků. Ti ho svými hlasy zařadili už potřetí v řadě do ideální jedenáctky nejvyšší soutěže.

Ve Slavii se třiadvacetiletý defenzivní středopolař vypracoval v jednoho z nejdůležitějších článků týmu kouče Jindřicha Trpišovského. Pravidelný účastník reprezentačních srazů se těší velké důvěře a tu splácí spolehlivými a stabilními výkony. Ty navíc dokáže podpořit důležitými brankami, celkově má v této sezoně na kontě už čtyři.

Jeden z nich vstřelil v derby pražských „S“ na Letné, kde Slavii zařídil vyrovnávacím gólem na 2:2 alespoň bod. I to sehrálo roli v tom, že fanoušci Součka zařadili do sestavy 14. kola. O týden později se prezentoval dalším kvalitním výkonem při výhře sešívaných v Edenu nad Zlínem 3:1 a jeho jméno se po zásluze znovu objevilo v ideální jedenáctce kola, kterým skončila první polovina základní části.

Od první minuty naskočil odchovanec Slavie podle očekávaní také do duelu 16. kola na půdě Karviné, kde ukázal všechny své hlavní přednosti. Nejen, že si na pozici defenzivního záložníka poctivě plnil své úkoly, v prvním poločase navíc otevřel skóre zápasu a svůj tým nasměroval k výhře 3:1. Druhou trefu mohl přidat po změně stran, tentokrát ovšem trefil jen tyčku karvinské branky. I tak ho fanoušci potřetí za sebou a celkově posedmé v této sezoně vybrali do sestavy kola.

V probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY má ve statistikách kromě čtyř přesných zásahů ještě čtyři gólové přihrávky. Hraje pravidelně v národním týmu i ve Slavii, za kterou navíc sbírá starty v evropských pohárech. Můžeme tedy mluvit o životní formě?

„Poslouchá se to hezky, ale myslím si, že těch gólů už mohlo být daleko více. Spálil jsem ještě další šance. Ale musím to vše brát postupně. Uvidíme, co bude,“ uvedl po vítězném utkání v Karviné v rozhovoru pro klubový web jako obvykle s pokorou Tomáš Souček.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA