NEWS

zpět na všechny zprávy

Kovařík s Kopicem u důležité výhry Plzně v Lize mistrů

Plzeňská Viktoria zvýšila šanci na pokračování v pohárové Evropě i v jarní části sezony. Český mistr i za pomoci Jana Kovaříka s Janem Kopicem zvládl klíčový duel ve skupině Ligy mistrů v Moskvě, kde na stadionu Lužiniki porazil domácí CSKA 2:1 a posunul se na třetí místo.

Třicetiletý Kovařík, který vyrovnávací trefou zařídil Viktorii v předchozím ligovém duelu v Liberci alespoň bod, dostal od trenéra Pavla Vrby důvěru a nastoupil v základní jedenáctce na pozici levého křídla. To o dva roky mladší Kopic stále doléčuje zranění kotníku, proti začal mezi náhradníky.

Do hry se ale nejlepší hráč minulého ročníku české ligy přeci jen dostal, když se objevil v sestavě pro druhý poločas a záhy sehrál jednu z hlavních rolí klíčové situace. V 56. minutě našel po kombinaci na druhé straně pokutového území Procházku, a ten srovnal na 1:1.

Viktoriáni v závěru obrat dokonali druhou trefou a po závěrečném hvizdu se mohli přímo na hřišti z mimořádně cenné a důležité výhry 2:1 radovat i Kopic s Kovaříkem, který odehrál celých 90 minut. V posledním utkání ve skupině nastoupí po boku svých spoluhráčů doma ve Štruncových sadech proti AS Řím s útočníkem Patrikem Schickem.

Jak Kovařík, tak Kopic si v letošním ročníku nejprestižnější klubové soutěže na světě připsali v plzeňském dresu třetí start.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)