NEWS

zpět na všechny zprávy

Překvapilo mě, jak mi to sedlo, řekl o parádní trefě pravačkou Jan Kovařík

Před dvěma týdny zařídil Plzni vyrovnávací trefou alespoň bod na liberecké půdě. Jan Kovařík se stal hrdinou Viktorie i v následujícím venkovním ligovém duelu úřadujícího mistra ve Zlíně. Při výhře 2:0 měl prsty v obou gólech Západočechů – první připravil, druhý vstřelil sám.

Třicetiletý univerzál dostal šanci v základní sestavě pošesté v tomto ročníku FORTUNA:LIGY, tentokrát se postavil na levý kraj obranné čtveřice a tento post mu na hřišti Zlína svědčil. Už po čtyřech minutách nahrál na úvodní gól, o další čtyři minuty pak nádherným volejem pečetil tříbodový zisk favorizovaných viktoriánů.

„Byl jsem překvapen, jak moc mi to sedlo, protože jsem snad z dvě stě třicátého zápasu dal první gól pravou,“ usmíval se v rozhovoru pro klubovou televizi šťastný střelec. „Letělo to dlouho, nevěděl jsem, jestli to mám ještě zpracovat. Nakonec jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl a udělal dobře,“ popisoval situaci, po níž vstřelil svůj druhý gól v letošní sezoně.

S výkonem slávistického odchovance, který si po zásluze odnesl cenu pro hráče zápasu, byl spokojený i kouč Pavel Vrba. „Honza Kovařík je předělaný levý záložník a já si myslím, že v dnešním moderním fotbale je hodně důležité, aby hráči byli ofenzivní a podporovali útočnou fázi. V prvním poločase se nám to hodně dařilo, oba góly jsme udělali přes falešná křídla,“ konstatoval spokojeně.

Jeho svěřenci vyhráli už třetí soutěžní duel za sebou, což pochopitelně těší i Kovaříka. „Najeli jsme na vítěznou vlnu a doufám, že to celému týmu půjde i dál a bude to co nejdéle pokračovat,“ přeje si držitel pěti ligových titulů, podle něhož může vítězná série týmu pomoct i v posledním duelu Ligy mistrů s AS Řím. „Každá výhra nám obrovsky pomáhá. Máme víc sebevědomí a doufám, že to prokážeme i v zápase s Římem, i když to bude strašně těžké,“ dodal plzeňský univerzál.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA