NEWS

zpět na všechny zprávy

Sparťané Hložek a Drchal v Top 10 největších českých talentů

Deník Sport stejně jako v předešlých letech i letos sestavil žebříček padesáti největších českých fotbalových nadějí s ročníkem narození 1998 a mladší. Ve výběru, na němž se podíleli i trenéři mládežnických reprezentací a klubů hrajících juniorskou, respektive I. dorosteneckou ligu, najdete hned deset mladíků, které zastupuje agentura ISM. Sparťanští útočníci Adam Hložek s Václavem Drchalem byli dokonce zařazeni do elitní desítky.

49. místo: Hugo Jan Bačkovský (19 let, brankář, Vlašim)
Komentář Sportu: Po zranění vlašimské jedničky dochytal posledních pět podzimních zápasů ve druhé lize s výtečnou bilancí tři výhry a dvě remízy. „Všechny duely byly těžké,“ přiznal odchovanec Sparty.

40. místo: Šimon Gabriel (17 let, obránce, Plzeň)
Komentář Sportu: V létě z toho bylo velké haló, když opustil své dvojče Adama a odešel ze Sparty na hostování do Plzně. „Nechtěl v klubu působit. Tohle absolutně není o penězích,“ dušoval se boss Viktorie Adolf Šádek.

32. místo: Patrik Slaměna (18 let, útočník, Zlín)
Komentář Sportu: Na soupisku prvoligového Zlína se dostal přesně před rokem, to ještě ani nebyl plnoletý. „Začlenil se hráčky i lidsky. Udělal obrovský pokrok,“ ocenil ho tehdy kouč Bohumil Páník.

29. místo: Tomáš Vlček (17 let, obránce Slavia)
Komentář Sportu: Nenápadný zadák, který může nastoupit ve středu i na kraji obrany platí za možná nejnadějnější produkt slávistické akademie. Za „áčko“ už nastoupil v MOL Cupu proti Ústí nad Labem a absolvoval i kondiční kemp ve Španělsku.

26. místo: David Zima (18 let, obránce, Olomouc)
Komentář Sportu:V UEFA Youth League na podzim poznal, o čem je evropský fotbal. „Tempo je úplně jiné než v dorostenecké lize, víc toho naběháme. Musíme se připravit kondičně líp,“ pravil po jednom ze zápasů.

24. místo: Tomáš Kepl (18 let, útočník, Plzeň)
Komentář Sportu: Vynikajícími výkony a góly v UEFA Youth League si řekl o šanci v zimní přípravě Viktorie – a dvěma trefami pomohl svalit druholigový Sokolov (7:2).

15. místo: Martin Graiciar (19 let, útočník, Fiorentina)
Komentář Sportu: Vítěz minulého ročníku ankety by na rok 2018 nejraději zapomněl. Na jaře odehrál za Liberec v lize jen jeden zápas a po přesunu do Fiorentiny půst pokračoval, byly z toho na podzim jen dva starty za Primaveru.

13. místo: Ladislav Krejčí (19 let, záložník, Brno)
Komentář Sportu: O středního záložníka projevila zájem Plzeň s tím, že by ho na jaře nechala ve Zbrojovce ještě na hostování. „Řešíme to. Mohu potvrdit zájem více klubů o Láďu Krejčího,“ řekl MF Dnes sportovní ředitel Tomáš Požár.

10. místo: Václav Drchal (19 let, útočník, Sparta)
Komentář Sportu: Po těžkém zranění kolena se dokázal poměrně rychle vrátit zpět a v zimní přípravě Sparty opět sází góly. „Přináší nový rozměr. Je pracovitý, nabízí se za obranu a jeho hra je pro nás hodně zajímavá,“ připustil trenér Zdeněk Ščasný.

2. místo: Adam Hložek (16 let, útočník, Sparta)
Komentář Sportu: A4 věkem patří ještě do mladšího dorostu, v dospělém fotbale si zvyká velice rychle, takže se v kádru „áčka“ Sparty pro jaro určitě udrží. Svůj potenciál naznačil už na podzim, kdy se stal nejmladším sparťanem v lize.