NEWS

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek trefil Spartě cennou výhru nad Dynamem Kyjev

Velký sparťanský talent Adam Hložek si zase řekl o pozornost. Teprve šestnáctiletý útočník se na soustředění ve Španělsku postaral o vítězný gól letenského celku v duelu se slavným Dynamem Kyjev. Pražané si díky jeho trefě připsali v přípravě na jarní část sezony cenné vítězství 3:2.

V prvním utkání Sparty ve španělské Marbelle proti maďarskému MOL Vidi (3:1) odehrál mládežnický reprezentant celý první poločas, do duelu s kyjevským Dynamem naskočil v 73. minutě a trenérům se odvděčil za další šanci nejlepším možným způsobem. A to velmi rychle.

Po sedmi minutách na hřišti se dostal k zakončení uvnitř šestnáctky účastníka vyřazovací fáze Evropské ligy z nadějné pozice a pohotovým volejem vrátil svému týmu vedení 3:2, které už sparťané do závěrečného hvizdu udrželi.

„Má dobře našlápnuto, patří k velkým talentům. Hrát v šestnácti letech plnohodnotně s ostatními hráči ve Spartě, to je pozoruhodné,“ řekl v rozhovoru pro iSport.cz na Hložkovu adresu asistente trenéra Michal Horňák. „Teď je to jen na něm. Nesmí polevit, musí jít pokorně dál, poslouchat a růst, aby šly postupně nahoru i jeho výkony,“ radí nejlepšímu mladšímu dorostenci za minuý rok Horňák.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA