NEWS

zpět na všechny zprávy

Bojovat ve Slavii o místo je pro mě výzva, podotýká Lukáš Masopust

Stal se ústřední postavou jednoho z nejzajímavějších tuzemských přesunů v zimní přestávce. Záložník Lukáš Masopust má po přestupu z Jablonce, kde prožil velmi vydařené období své kariéry, za sebou první měsíc ve Slavii. S novým týmem absolvoval celou přípravu a už vyhlíží nejen jarní boj o titul ve FORTUNA:LIZE, ale i atraktivní zápasy v Evropské lize.

„Už se těším, až to začne. V sezoně je to příjemnější než příprava,“ řekl v rozhovoru pro klubovou televizi. Start soutěžního jara už netrpělivě vyhlíží zejména proto, že druhou polovinu podzimu musel kvůli zranění postranního vazu vynechat. „Všechno v pořádku,“ hlásí člen širšího reprezentačního kádru.

Zároveň ale přiznal, že dlouhá absence se v přípravě projevila. „Nemyslel jsem si, že to bude znát až v takové míře. Je nepříjemné se do toho dostávat po takové době. Dva, tři měsíce úplně bez fotbalu nejsou příjemné pro žádného fotbalistu, někdo se do formy dostává dřív, někomu to trvá déle. Do toho jsem se navíc stěhovali, zvykal jsem si na nový klub. Než si člověk úplně zvykne, bude to asi ještě chvíli trvat,“ uvědomuje si zanedlouho šestadvacetiletý záložník.

Na velké změny si nezvyká zrovna lehce, k životu fotbalisty ale zkrátka patří. „Takový je fotbalový život, to bych musel zůstat celou kariéru na jednom místě. Věřím, že si brzy zvyknu a všechno bude zase v pohodě,“ doufá.

Masopust bere angažmá ve Slavii jako velkou motivaci a věří, že bude se svým novým týmem úspěšný. „Hraje se tady o titul, o skupinu Ligy mistrů. Šíře kádru je obrovská, pro mě je výzva tady být a bojovat o místo,“ zdůraznil šikovný křídelník. „Všichni společně půjdeme za cílem, který máme, a tím je zisk titulu. Na podzim pak postoupit do Ligy mistrů,“ vyslovil velké přání za všechny slávisty.

Vekou výzvou pro Masopusta je pochopitelně také dvojzápas s belgickým Genkem ve vyřazovací části Evropské ligy. „Je super poměřit si síly s někým z Evropy. Zatím mám zkušenost, že se dá hrát s každým,“ připomněl své tři podzimní starty v této soutěži ještě v dresu Jablonce. „Je to hodně o zkušenostech a o tom nebát se hrát,“ nabízí svůj recept na úspěch.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský o Lukáši Masopustovi:
„Z posil to bude mít nejtěžší z toho důvodu, že je to jiný typ křídla, než která tu jsou. Proto jsme ho také chtěli. Je to přímočarý hráč do tahu a rychlosti. Byl zvyklý hrát trochu něco jiného, než je tady, což je u křídel logické. Hraje se tu více do plné obrany, s tím se bude sžívat. Utkání s Rosenborgem ukázalo, že mu bude v zápase svědčit, když se bude hrát nahoru dolů nebo třeba když povedeme a půjde na hřiště jako střídající hráč, je schopný hrát v obrovské intenzitě. Je to hotový zkušený hráč. Jde o to si navyknout na spoluhráče kolem sebe. Myslím si, že nám do budoucna hodně pomůže.“

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA