NEWS

zpět na všechny zprávy

Kubista pomohl Jablonci gólem k vítěznému vstupu do jara

Jablonecký Vojtěch Kubista se v úvodním jarní kole FORTUNA:LIGY dočkal premiérové branky v letošní sezoně. Svou trefou nastartoval Severočechy k výhře 2:1 na půdě olomoucké Sigmy.

Pětadvacetiletého defenzivního záložníka poslal kouč Petr Rada do boje v 54. minutě za bezbrankového stavu místo zraněného Miloše Kratochvíla. Skóre se poprvé měnilo až v 78. minutě právě zásluhou střídajícího Kubisty. Ten po chybě olomoucké obrany a přiťuknutí od spoluhráče poslal míč nekompromisní ranou pod břevno.

Sigma sice dokázala srovnat, ovšem minutu před koncem základní hrací doby strhl Jablonec vedení na svou stranu. A znovu u toho byl i Kubista, který se zapojil do pohledné kombinace, která vedla k vítěznému gólu.

„Na hřiště jsem šel s tím, abych plnil roli podhrotového hráče místo Miloše (Kratochvíla). Snažit se napadat rozehrávku soupeře a samozřejmě podporovat útočníka, sbírat balony za ním, nebo je naopak uhrávat pro něj,“ řekl v pozápasovém rozhovoru. „S výsledkem jsem určitě spokojení, ve hře sice byly rezervy, ale můžeme být spokojení,“dodal Kubista po šestnáctém startu v letošním ligovém ročníku.

-> PROFIL VOJTĚCHA KUBISTY