NEWS

zpět na všechny zprávy

Šestnáctiletý Adam Hložek znovu přepisoval historii Sparty

Na podzim se stal nejmladším sparťanem, který kdy naskočil do zápasu v nejvyšší soutěži. V úvodním jarním kole FORTUNA:LIGY přepsal Adam Hložek historii letenského klubu znovu - nikdo nedostal šanci v základní sestavě Sparty v lize dřív než tenhle šestnáctiletý talent.

Nejlepší český mladší dorostenec za loňský rok si velkou premiéru odbyl v malém pražském derby proti Bohemians 1905 (1:0). Debut mohl navíc okořenit i první ligovou trefou v životě, hlavou v nadějné pozici ovšem trefil jen břevno.

„Dostal jsem dobrý balon, myslím si, že jsem vyskočil moc brzy, míč jsem trefoval až v pádu. Kdybych vyskočil o něco později, mohlo to tam padnout,“ okomentoval v rozhovoru pro O2 TV Sport šanci z prvního poločasu sám Hložek.

V konkurenci o několik let starších a zkušenějších borců se neztratil. V pozici pravého křídelního záložníka se ukázal ve více než slušném světle a kromě fanoušků, kteří ho vybrali hráčem zápasu, se dočkal pochvaly i od trenéra Zdeňka Ščasného. „Podal výborný výkon,“ podotkl kouč Sparty.

Hložek při svém debutu v základu odehrál 78 minut. „Je to pro mě samozřejmě velká čest, že jsem mohl nastoupit v tak vypjatém utkání. Musím poděkovat trenérovi, spoluhráčům i všem ostatním,“ uvedl k faktu, že je nejmladším sparťanem, který kdy naskočil do ligového duelu od úvodní minuty.

Dostat se do základní sestavy největšího českého klubu v 16 a půl letech se nepoštěstilo ani Tomáši Rosickému či Václavu Kadlecovi. „Je to pro mě nejen čest, ale také velká motivace,“ dodal po svém velkém dni lídr reprezentačního výběru do sedmnácti let.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA