NEWS

zpět na všechny zprávy

Drchal proměnil první jarní start ve vítězný gól Sparty v bitvě s Baníkem

Do prvních dvou jarních zápasů Sparty v lize Václav Drchal nezasáhl. Šanci dostal až ve 22. kole na Letné proti ostravskému Baníku, ovšem stálo to za to. Po pár minutách na hřišti vstřelil devatenáctiletý útočník třetí – a jak se později ukázalo – vítězný gól letenského celku. Sparta brala tři body za výhru 3:2.

„Čekání už bylo dlouhé. Moc jsem se těšil, až dostanu šanci v lize. A vyšlo to, takže panuje velká spokojenost,“ prohlásil po vyhraném šlágru sparťanský odchovanec. Do hry se dostal v 71. minutě a šest minut později se už mohl radovat ze své druhé ligové trefy v kariéře.

Po vysunutí od kapitána Dočkala se od půlky hřiště řítil sám na brankáře Baníku, těžké situace se nezalekl a ukázal, že šest gólů v zimní přípravě nebylo z jeho strany náhodných. „Nešlo o vůbec jednoduchou situaci, gólman si mě mohl navést, ale šanci jsem proměnil, takže za mě dobře dobře zakončené a vyřešené,“ pochvaluje si talentovaný forvard, jenž poslal oslabenou Spartu do klíčového vedení 3:1.

I poté se dostal do velký šancí, štěstí už mu ovšem tolik nepřálo. A když už míč do ostravské branky dostal, gól neplatil kvůli ofsajdu. „Mrzí mě hlavně situace, kdy jsem se z pravé strany snažil přehodit vyběhnutého gólmana, ale úplně mi to nesedlo. Pak jsme byli v šanci s Bořkem, nečekal jsem, že mi bude míč ještě vracet. Prošlo by to, jenže obránce to těsně před mnou vypíchl,“ popsal Drchal další příležitosti.

A jak výkon mládežnického reprezentanta proti Baníku ohodnotil kouč Zdeněk Ščasný? „Hrál výborně, vše korunoval třetí a klíčovou brankou. Souhlasím s tím, že mohl dát dva, tři góly. V přípravě vypadal dobře a po červené kartě jsme věděli, že potřebujeme na hřiště dostat pracovitost a on to splnil,“ prohlásil na tiskové konferenci trenér Sparty.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA