NEWS

zpět na všechny zprávy

Lukáš Masopust oslavil 150. ligový zápas první trefou v dresu Slavie

Na hladké výhře Slavie v dohrávce 22. ligového kola 4:0 nad Slováckem se gólově podíleli i záložníci Lukáš Masopust s Tomášem Součkem. Zejména pro prvního z nich šlo o speciální moment. První soutěžní trefou v sešívaném dresu oslavil 26letý křídelník významné jubileum – 150. zápas v nejvyšší soutěži.

Naposledy hrál začátkem listopadu ještě jako hráč Jablonce. Kvůli zranění poté vypadl a po zimním přestupu do Slavie si musel na první jarní starty chvíli počkat. „Ze začátku, když jsem seděl na lavici, tak jsem byl nervózní, ale pak jsem si řekl, že šance jednou jednoduše přijde a přišla zrovna v Genku. Když jsem z toho přestal být nervózní, tak to zrovna přišlo,“ přiznal Masopust.

V Genku pomohl Slavii sebevědomým výkonem k postupu do osmifinále Evropské ligy, o čtyři dny později si odbyl za celek z Edenu debut i v lize. A proti Slovácku znovu patřil mezi nejlepší na hřišti. „Pro mě i pro tým to byl týden snů. Podepsal jsem se pod dva úspěšné výsledky, což pomáhá sebevědomí,“ prohodil člen reprezentačního kádru.

Přiznal, že další ligový duel už netrpělivě vyhlížel. Dobře totiž věděl, že konečně dosáhne na metu 150 odehraných utkání v nejvyšší soutěži. „Už v Jablonci jsem věděl, že se to blíží. Michal Býček (tiskový mluvčí – pozn. red.) mi to připomínal a dělali jsme si srandu z toho, kdy si 150. zápas konečně připíšu. Tak teď! Na ten jubilejní start jsem čekal pět měsíců, což je docela rarita,“ řekl k dosažení významného milníku.

Ligový debut v sešívaném dresu navíc korunoval i svojí první soutěžní trefou. Krátce před přestávkou zvyšoval na 2:0, když po přihrávce od Stocha zachoval chladnou hlavu a z první neomylně poslal míč k tyči. „Bylo krásné se rozběhnout k Tribuně Sever, atmosféra na stadionu mě úplně strhla,“ rozplýval se a dodal, že takhle nějak si první gól za Slavii představoval. „Je to docela důležité i pro sebevědomí, že se to člověku povede hned takhle na začátku. Mám z toho velkou radost.“

V příštím kole FORTUNA:LIGY čeká Slavii vršovické derby v Ďolíčku s Bohemians, následně rozehrají v Seville osmifinále Evropské ligy. „Snad nám forma vydrží,“ vyslovil Masopust přání za celý tým.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA