NEWS

zpět na všechny zprávy

Matěj Pulkrab pečetil výhru nad Plzní: Gól je pro mě super povzbuzení

Do ligového šlágru s Plzní naskočil s cílem pomoct spoluhráčům v poklidu dovést skvěle rozehraný zápas do vítězného konce, v ideálním případě ještě přidat nějaký ten gól. Sparťanský útočník Matěj Pulkrab splnil svoji úlohu na jedničku. V nastaveném čase svou první jarní trefou završil skóre na konečných 4:0 pro letenský celek.

Jednadvacetiletý forvard vyběhl na trávník Generali Areny v 69. minutě, tedy krátce poté, co Sparta zvýšila už na 3:0. Pokyny od trenérů byly jasné. „Jako vždycky, chtěl jsem dát gól. A hlavně šlo o to pomoct klukům, kteří tam byli celí zápas, abychom to dotáhli do vítězného konce,“ prozradil, s čím do ostře sledovaného souboje třetího s druhým týmem tabulky vstupoval.

Jeho okamžik přišel v poslední minutě avizovaného desetiminutového nastavení, kdy do plzeňské branky pohotově dorazil střelu spoluhráče Karlssona. Z první jarní a celkově třetí branky v sezoně má Pulkrab samozřejmě radost. „Bylo to sice v závěru na 4:0, ale i tak je to pro mě super povzbuzení. Je nás tady dost útočníků, co trenér točí. Uvidíme, jestli to do budoucna něco změní,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

Po suverénní výhře nad úřadujícím mistrem se mohl společně se spoluhráči ponořit do zasloužených oslav plné euforie. „Pár takových velkých zápasů už bylo, ale rozhodně ho řadím k těm největším zážitkům. Každá taková radost je super!“ těší letenského odchovance. „Náš tým by měl zvládat každé utkání. Duel s Plzní už je za námi, můžeme si ho užívat, ale už je to minulost. Nesmíme ztrácet body v žádných utkáních. To, že se nám na jaře daří, je super a musíme tak pokračovat dál,“ burcuje Pulkrab.

Očima sparťanské kouče Zdeňka Ščasného: „Jsem rád, že se na Matěje dostalo. Chtěl jsem ho postavit už v Liberci, nakonec tam nešel. Na podzim hrál, pak z toho trochu vypadl a vidíte, dnes naskočil a byl odměněn vstřelenou brankou.“

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA