NEWS

zpět na všechny zprávy

Trefa po 66 vteřinách? Dal jsem první dotyk, těší Lukáše Masopusta

Pouhých 66 vteřin stačilo slávistickému záložníkovi Lukáši Masopustovi, aby se zapsal do listiny střelců ligového mače s ostravským Baníkem (4:0). První dotyk na hřišti proměnil v uklidňující druhou trefu sešívaných.

Všechno se to seběhlo opravdu rychle. Masopust do hry naskočil v 69. minutě, od té doby uběhlo něco málo přes minutu a šestadvacetiletý křídelník už s rukama nad hlavou slavil svůj druhý gól ve slávistickém trikotu. „Dal jsem ho prvním dotykem, což bylo ideální,“ culil se.

„Myslím, že mým gólem se naše hra trochu více uklidnila. Nemuseli jsme se potom bát, že by Baníku vyšel nějaký brejk, s gólem přišlo jisté zklidnění,“ pokračoval. „S takovým průběhem jsme zhruba počítali. Jediné, čeho jsme se obávali, bylo, že nám Baník bude chodit do rychlých brejků. Naštěstí se nám to ale povedlo dobře uhrát,“ těšilo člena reprezentačního kádru.

Stejně jako další hráči, kteří nastoupili v základní sestavě v úvodním osmifinálovém duelu Evropské ligy v Seville, začal proti Baníku na lavičce náhradníků. Výraznější únavu ale necítil. „V Seville jsem hrál asi 60 minut, takže pro mě to tak hrozné nebylo. Trenér to chtěl ale určitě protočit a oživit, protože ve čtvrtek nás čeká hned další zápas. Ještě to bude náročné a je dobře, že to zvládáme,“ prohodil Masopust.

Se Slavií se v lize vyhřívá na prvním místě opět s šestibodovým náskokem před Plzní. To ale neznamená, že by bylo ve hře o titul rozhodnuto. „Zbývá šest zápasů plus nadstavba, je těžké nyní něco hodnotit. Je pro nás samozřejmě lepší, když vedeme o více bodů, ale pokud chceme titul, musíme vyhrát každý zápas,“ dodal Masopust.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA