NEWS

zpět na všechny zprávy

Masopust trápil hvězdné Brazilce: Bez sebedůvěry nemá smysl na hřiště chodit

Kromě tradičních opor Tomáše Součka s Patrikem Schickem naskočil do atraktivního přátelského zápasu s Brazílií (1:3) od úvodní minuty i Lukáš Masopust. Slávistický záložník při svém druhém startu v základní sestavě reprezentace rozhodně nezklamal. Patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti a navíc založil akci, která vedla k jedinému českému gólu.

„Zápas nám dal spoustu zkušeností. Dokázali jsme si, že můžeme hrát vyrovnaně i s Brazílií. Výsledek tomu sice úplně neodpovídá, ale určitě nám to posílilo sebevědomí. Myslím, že pro nás hráče i pro fanoušky to byl skvělý zážitek,“ říkal před novináři šestadvacetiletý křídelník, který si přenesl formu a herní pohodu ze Slavie.

V Edenu se nezalekl ani hvězdných Brazilců. Byl odvážný, nebál se jít do kličky a neúnavně z pravé strany záložní řady zaměstnával obranu soupeře. Navíc stál u zrodu akce, jenž vyústila ve vedoucí gól českého týmu. Byl zkrátka vidět. „Je jedno, proti komu hraju. Proti Brazílii to asi jinak nejde, než abychom si všichni věřili. Bez sebedůvěry nemá smysl na hřiště chodit,“ zdůraznil.

První poločas vyšel českému nároďáku skvěle, do kabin šli s hubeným vedeným. Po změně stran se ale obraz hry změnil. „Hráli jsme fyzicky hodně náročně, vysoko jsme presovali. Brazilci jsou ale natolik zkušení, že bylo otázkou času, kdy se začnou prosazovat. Chtěli jsme hrát pořád stejně, pořád je napadat, protože to na ně platilo. Došly nám ale trošku síly,“ uznal Masopust.

Jmenovka na dresu slávistického křídelníka musela u Brazilců vzbudit jistý úžas. Legendární držitel Zlatého míče Josef Masopust totiž skóroval proti kanárkům ve finále památného mistrovství světa 1962 v Chile. „Vláďa Coufal si ráno přečetl v novinách, že jdeme asi po sedmdesáti letech na Brazilce a zase s Masopustem. Říkal, že tomu musel smát,“ culil se Lukáš Masopust po svém třetím odehraném utkání za národní tým, v němž podal nadprůměrný výkon.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA