NEWS

zpět na všechny zprávy

Návrat na Duklu? Masopust měl respekt, pak poslal Slavii do vedení

Lukáš Masopust se vrátil se na místo, kde začátkem listopadu utrpěl po zákroku Jána Ďurici zranění, kterého ho vyřadilo do konce podzimní části sezony ze hry. Teď se reprezentační záložník objevil na Dukle už jako hráč Slavie a svůj tým nasměroval úvodním gólem k výhře 5:1 a zisku tří bodů do ligové tabulky.

„Určitě jsem si na to vzpomněl. Měli jsme nějaké zprávy, že Ďurica nebude hrát, nakonec nastoupil. Kluci si pak dělali srandu, že mi to snad podruhé neudělá. Ale ze soubojů jsem stejně měl trochu respekt,“ odpověděl Masopust novinářům na otázku, zda bral návrat na Julisku jako na místo činu.

Šestadvacetiletý křídelník se do statistik zápasu zapsal ve 13. minutě, kdy si v šestnáctce bravurně zpracoval míč a následnou střelou nedal gólmanovi Dukly šanci zasáhnout. „Škoďák mi dal nádherný míč. Zpracoval jsem si to, pak jsem se jen snažil, abych trefil čistě míč,“ popisoval situaci, po které se mohl radovat už ze své sedmé trefy v probíhajícím ligovém ročníku.

Trenér Jindřich Trpišovský stáhl Masopusta z hrací plochy už v 65. minutě. Důvodem je náročný program, který sešívané v následujících dnech čeká. Už ve čtvrtek se v úvodním čtvrtfinálovém duelu utkají s Chelsea a kouč se zimní posilou z Jablonce počítá do základní sestavy,

„S Chelsea to bude úplně jiný zápas než proti Dukle. Bude to jiná soutěž, tam nemáme co ztratit. Do takových zápasů můžeme jít s čistou hlavou,“ vyhlíží očekávaný zápas odchovanec jihlavského fotbalu, který celku z Edenu pomohl už k postupu přes belgický Genk a následně i přes favorizovanou Sevillu.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA

(zdroj foto: slavia.cz)