NEWS

zpět na všechny zprávy

Sebevědomí mi roste zápas od zápasu, přiznává Adam Hložek

Je mu sice teprve šestnáct, ale pomalu se z něj stává výrazná tvář fotbalové Sparty. Adam Hložek ani v dohrávce 27. ligového kola proti Zlínu (2:0) nenechal nikoho na pochybách ohledně svého talentu. Blýskl se dalším povedeným výkonem, který navíc korunoval vítězným gólem.

Po celý zápas byl jako vždy velmi aktivní. Zapojoval se do útočných kombinací, dařilo se mu v soubojích jeden na jednoho a dostával se i do zakončení. Nejvýraznější Hložkův moment přišel v 67. minutě, kdy po přihrávce od spoluhráče Karlsssona vstřelil důležitý první gól letenského celku.

„Dostal jsem výborný balon. Neohlížel jsem se kolem sebe, neviděl jsem, jestli je za mnou nějaký hráč. Dal jsem si to na dva doteky a docela dobře zakončil,“ popsal svoji druhou ligovou trefu v kariéře sparťanský odchovanec. „Pocit to byl krásný. V první půli jsme měli málo náběhů za obranu. O poločase jsme si to řekli a pak jsme z toho udeřili. David krásně proběhl u lajny a dal mi to hezky pod sebe,“ dodal.

Za „áčko“ nastoupil Hložek v lize už pojedenácté a stejně jako při předešlých duelech i tentokrát působil na hřišti sebevědomým dojmem. „Sebevědomí mi roste zápas od zápasu, s každým zápasem sbírám víc zkušeností, cítil jsem se dobře a tenhle gól je krásný. Je mi krásně, ale je to hlavně motivace do další práce,“ podotkl talentovaný mladík.

Po povinné výhře nad Zlínem čeká Spartu v následujícím kole FORTUNA:LIGY derby se Slavií. Bitvu s úhlavním rivalem zažije mládežnický reprezentant poprvé. „Těším se hodně. Zápas na Slavii jsem pořádně ještě nezažil, hrál jsem tam jen s reprezentací do sedmnácti let. Hezký pocit, ale před vyprodaným Edenem jsem samozřejmě ještě nehrál,“ vyhlíží tradiční šlágr nejmladší sparťan v historii české ligy.

Kouč Sparty Zdeněk Ščasný o výkonu Adama Hložka v duelu se Zlínem: „Při gólu byl hlavně na místě, kde měl být. Vyřešil to skvěle, nejen ten gól. Řeší situace fotbalově a řeší je výborně. Změna, kdy šel do středu mu ještě víc pomohla.“

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA