NEWS

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek nejmladším hráčem slavného derby: Užíval jsem si to

Adam Hložek dál láme rekordy. Už není jen nejmladším sparťanem v lize a nejmladším střelcem v historii české nejvyšší soutěže, ale po víkendovém derby je z něj i nejmladší hráč, který kdy zasáhl do tradičního souboje slavných pražských „S“. V den zápasu bylo talentu z Letné 16 let a 264 dní.

„Už jsem tyhle vyhecované zápasy proti Slavii zažil v mládeži. Ale doteď jsem nehrál před vyprodaným Edenem, který na vás celý zápas bučí. Ale přesně tohle vás motivuje, aspoň mě ano. Užíval jsem si to,“ nechal se slyšet Hložek, který nastoupil do remízového souboje se Slavií od úvodní minuty v základní sestavě letenského celku.

Přiznal, že nervozitu před svým dvanáctým startem v nejvyšší soutěži cítil. „Bylo to pro mě něco nového, moje první derby. Ale od úvodního hvizdu rozhodčího to ze mě spadlo a soustředil jsem se na zápas,“ prozradil kapitán reprezentačního výběru do sedmnácti let.

Na hřiště šel sice odhodlaný opět naplno prokázat svůj obrovský talent a pomoct Spartě k nejlepšímu výsledku, zároveň ale s s jistou dávkou zdravého respektu. „V šestnácti letech si nemůžu vyskakovat na tak zkušené hráče. Když to šlo, snažil jsem se to nevnímat, a soustředil se na svoji hru. Ale samozřejmě jsem byl vyhecovaný i já. Chtěl jsem vyhrát. Také jsem ale dost chytrý na to, abych si takové věci pohlídal,“ pokračoval Hložek.

A jak zhodnotil průběh 291. derby odvěkých pražských rivalů? „Slavia hrála dobře, od začátku na nás nalezli a hodně nás presovala. To se ale samozřejmě nedá vydržet celých 90 minut, věděli jsme, že ve druhém poločase to nezvládnou. Srki (Plavšič) pak krásnou střelou vyrovnal a urvali jsme remízu. Snad se ještě pokusíme zdramatizovat souboj o druhou příčku,“ dodal nejmladší autor gólu v historii české ligy.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA